Hodnocení sezóny: Muži zklamali, mládež se zlepšuje…

Zhruba před měsícem se odehrála poslední střetnutí ročníku 2018/2019. Náš klub si připsal několik krásných výsledků a zážitků, mj. účast na turnaji Prague Handball Cup. Mládežnická část oddílu se zlepšuje, ale zaznamenali jsme i zklamání a ztráty. Tou největší je skon našeho dlouholetého hráče, trenéra, funkcionáře, čestného přesedy oddílu a hlavně kamaráda Valtra Pánka. V tomto článku se pokusíme sesumírovat nedávno dokončenou sezónu.MUŽI

Jediná dospělá kategorie našeho oddílu v letošním ročníku zklamala. Z osmnácti utkání si připsali třinečtí pouhých sedm vítězství a jednu remízu. Potenciál kádru nebyl ani zdaleka naplněn a od úvodních utkání se družstvo trenéra Jana Zamarského herně trápilo. Po celou sezónu družstvo trpělo množstvím zranění, pracovních povinností, absencí společných tréninků a z toho plynula nulová herní sehranost a tým tak těžil pouze z individuálních schopností hlavních tahounů.
Do zápasů zasáhlo více než 25 (!!!) hráčů, ale víc než polovinu utkání odehrála pouhá sedma statečných srdcařů Doucha, Hlavatý, Pružinský, Rzyman, Szarzec, Šidlo a Zamarski. Posledně jmenovaný, hrající trenér Jan Zamarski, zhodnotil sezónu takto: „Ono není ani moc co hodnotit. Sezóna se dohrávala v totálním rozkladu. Umístili jsme se, stejně jako loni, jedenáctí. Ale já si myslím, že jsme měli na to hrát třeba i o první čtyřku. Hráče máme kvalitní, bohužel se mi nepodařilo utvořit šlapající kolektiv. Těch negativních vlivů bylo víc, ale teď už je to vlastně jedno. Já u týmu v pozici trenéra končím a co bude s družstvem dál, tak to se teď řeší. Chtěl bych všem, kteří mě podporovali a pomáhali, poděkovat. Těch necelých pět let bylo velmi poučných, zažil jsem s chlapama spoustu krásných zápasů, ale bohužel i zklamání.“
Nejlepším střelcem Třince byl Roman Šidlo, který zaznamenal rovných sto branek.

MLADŠÍ ŽÁCI

Kluci do sezóny nevstoupili vůbec špatně a hned v prvním utkání porazili Karvinou a i přes určitou nesehranost, dokázali bodovat i v dalších zápasech. Trenéři Martin Rzyman a Valter Pánek museli do sestavy zapracovat spoustu hráčů, kteří věkově spadali ještě do kategorie minižactva. Tým spoléhal hlavně na dvojici hráčů, kteří se umístili v TOP5 tabulky střelců, Štěpán Hořák byl druhý s počtem 134 branek a David Wojnar pátý s 111ti brankami. Druhý jmenovaný se výrazně prosadil i na turnaji v Praze, kde obsadil krásné čtvrté místo mezi střelci.
V zimě družstvo zasáhla smutná zpráva o skonu trenéra Valtra Pánka, kterého nahradila trenérka Janka Rzymanová. Společně se svým synem zapracovali na obraně, která byla v soutěži čtvrtá nejlepší i zásluhou výborných výkonů obou brankářů. S postupem času se bohužel zhoršila kvalita zakončení, osobní obrana a družstvo nakonec obsadilo sedmou příčku. Přesto je do budoucna na čem stavět a kluci jistě neřekli své poslední házenkářské slovo.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Kategorie žaček byla v letošním ročníku velmi příjemným překvapením. Družstvo vedli trenéři Janina a Jan Zamarští a Tereza Nedobová a ty čekal nelehký úkol. Kádr tvořily povětšinou slečny, které měly s kategorii mladších žákyň minimální zkušenosti. Po nelehké letní přípravě se sestava plná nezkušených děvčat se pustila s plnou vervou do soutěžních utkání. Podzimní část byla ovlivněná složitým rozlosováním, ale i přesto se výkony děvčat postupně zvedaly. V zimní přestávce se kádr děvčat rozšířil a na společném kondičním soustředění i patřičně stmelil. Oproti podzimní části si holky na jaře připsaly o čtyři vítězství více a i díky účasti na Prague Handball Cupu se jejich herní projev zlepšil.
Krátce sezónu zhodnotila trenérka Janka Zamarská: „Snažíme se děvčata učit nejen házenou, ale hlavně kladný vztah ke sportu a k pohybu jako takovému. Neskromně musíme říct, že tréninky holky asi baví, jelikož jich nyní máme k dispozici přes dvacet a pro příští sezónu si tím pádem můžeme dovolit otevřít dvě kategorie. Já se snažím holky připravovat mentálně a motivovat je, Honza je zase driluje v těch házenkářských detailech. Moc nám pomáhá i Terka Niedobová, která je takovou správnou spojkou mezi námi a děvčaty. S uplynulou sezónou u nás panuje spokojenost, ale jednoznačně je ještě spousta prostoru ke zlepšení.“ Nejlepší střelkyní týmu byla Natka Samiecová, která vsítila 82 branek. S potěšením také musíme vyzdvihnout naši kmenovou hráčku Sabču Sikorovou, která letos v bohumínském dresu zaznamenala 144 branek a s přehledem vyhrála tabulku střelkyň.

MINIŽÁCI

Jako již tradičně se v kategorii minižacta hrálo prioritně o to, aby naše nejmenší házená bavila, zvykli si na to, že nejsou na hřišti sami a ze všech turnajů odjížděli trenéři René Kobielusz a Jana Rzymanová spokojeni a děti nadšené.


Jako obvykle mají v červenci házenkáři volno a od 1.srpna začne letní příprava, v září potom mistrovská utkání. Prosíme všechny hráče, potažmo jejich rodiče, aby sledovali naše webové stránky, či Facebook. Tam se během července objeví podrobnější informace k ročníku 2019/2020. Přejeme hezké léto :-)

Web vytvořil Vojtěch Molin