Kluci v Litovli vybojovali dvě výhry

V minulém týdnu starší žáci získali na asfaltu v Klimkovicích první výhru a tento týden se do soutěžních utkání měly zapojit zbývající kategorie: minižáci, starší žákyně a mladší žáci. Turnaj minižactva se bohužel neuskutečnil. Jak se dařilo žactvu?

Starší žáci (1. a 2.kolo): Starší žáci sehráli svůj první zápas na asfaltovém hřišti v Klimkovicích. Úvod střetnutí jim nevyšel a brzy prohrávali. Po počátečním trápení se třinecká hra zlepšila a až do posledních minut naši kluci Karvinou trápili.
Druhé utkání bylo rovněž velmi vyrovnané a hlavním hrdinou zápasu se stal třinecký brankář Marek Michalík, který dvacet vteřin před koncem utkání chytil samostatný únik domácích hráčů a uchránil tak pro naše barvy první letošní bodový zisk v této kategorii.

85 85 hcb karviná HCB Karviná „B“ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 14:13 (6:6)
85 85 klimkovice T.J. Sokol Klimkovice – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 15:16 (7:9)

Mladší žáci (3. a 4.kolo): Prozatím nejvzdálenější výjezd v sezóně absolvovali mladší žáci, když cestovali do Litovle. V tamní hale se nejprve střetli s týmem HCB Karviná. Od první minuty naši kluci nedali soupeři šanci na bodový zisk a po velmi povedeném výkonu vyhráli 23:16. Základ k této výhře kluci položili v osobní obraně a v závěru si tak mohli zahrát všichni hráči ze soupisky.
Druhý zápas proti domácím již byl o poznání těžší. V prvním poločase naši kluci vyhráli, dokázali obrátit také nepříznivý vývoj v shoot-outech, kdy otočili z 1:5 na 6:5. Ve druhé půli to pak byl litý boj. I když naši kluci bojovali na plné obrátky, dokázali se domácí pokaždé přiblížit na dostřel. Většinu třineckých akcí zakončoval tradičně David Wojnar, ale jeho spoluhráči nezůstávali herně pozadu a pochvalu za výkon zaslouží naprosto všichni. Klíčovým okamžikem střetnutí byla 34.minuta. Domácí měli dvojnásobnou přesilovku a také výhodu sedmimetrového hodu. Ten, stejně jako dorážku, pokryl brankář Ondra Valalík a výrazně dopomohl svým spoluhráčům k vítězství.
Výjezd do Litovle se tak svěřencům trenérů Balwara a Rzymana velice povedl a zisk čtyř bodů jistě zvedne klukům zdravé sebevědomí.

85 85 hcb karviná HCB Karviná „A“ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 16:23 (6:12)
85 85 litovel 2 Tatran Litovel – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 25:26 (11:14)

Starší žačky (4.kolo): Starší žačky převedly v Bohumíně výborný první poločas, po jehož skončení svítil na výsledkové tabuli stav 7:6 pro Třinec. „Holky odvedly skvělou práci. V první půli předvedly výkon hodný své kategorie“, chválila po utkání trenérka Janka Zamarská.
Výborné zákroky brankářky Štíhlové, důrazná a obětavá obrana a odvaha v útoku. Těmito atributy zaskočili naše děvčata domácí tým, který ovšem po přestávce změnil styl hry a utkání otočil. „Bohumín ve druhém poločase zjednodušil hru, zrychlil přechod do zakončení a naše holky udělaly několik zbytečných chyb. Hlavy jim zbytečně klesly dolů a v závěru to již dohnat nestačily. Pokud příště udrží výkonnost po celou dobu utkání stejnou, mohou klidně pomýšlet na vítězství“.

85 85 bohumin 1. SC Bohumín 98’ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 19:13 (6:7)

Minižáci (1.turnaj): Turnaj byl bohužel odložen. O jeho dalším osudu se bude jednat.