Mládež vstoupila do ligového jara, míří i na Prague Handball Cup 2017

Start jarní části házenkářských soutěží je tady! Jako první se ligových bojů dočkaly mladší kategorie. V předehrávkách jarního programu se jim však nevedlo podle jejich představ. Krátké zhodnocení jejich zápasů si můžete přečíst níže. Shodou okolností právě ty to dva družstva míří na prestižní turnaj Prague Handball Cup 2017. Tohoto mezinárodního turnaje se třinecký oddíl zúčastní podruhé a stane se jedním z přibližně šesti stovek přihlášených družstev z třiadvaceti zemí světa. Velikonoční turnaj, který se bude konat v halách po celé Praze v termínu od 13. do 17.dubna, navštíví i celky z Kanady, Ruska, Španělska, Švédska apod.


Mladší žačky (21.kolo-předehrávka): Mladší žačky nastoupily proti Bohumínu, který měl před zápasem o čtyři body méně než naše holky, ovšem o jeden zápas více k dobru. Proto byl tento duel velmi důležitý, bohužel „mlžkám“ nevyšel vstup do zápasu a po osobní obraně prohrávaly 6:11. Ztrátu sice dokázaly snížit v shoot-outech snížit, ovšem celkové porážce 19:21 nezabránily. Holky musí ještě zapracovat na komunikaci na hřišti a celkové souhře v útoku.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – SC Bohumín 85 85 Bohumin 19:21 (14:16)


Mladší žáci (21.kolo-předehrávka): Trenéři mladších žáků měli v tomto utkání velmi těžkou úlohu. Museli se vyrovnat s absencí tří důležitých spojek. V sestavě chyběl Matěj Puczok, Czepiec a Branc. Hoši se ale soupeře nezalekli a v půli utkání vedli o čtyři branky. Vedení drželi ještě 80 vteřin před koncem, bohužel závěr nezvládli a o jednu branku prohráli. Ukázali však výkonností progres a věříme, že v dalších zápasech budou bodovat.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Krmelín 85 85 Krmelin 29:30 (22:18)

Web vytvořil Vojtěch Molin