Mladší žactvo = 100%

Pouze jednou měli v rozpise naše mladší žactvo společný termín pro domácí turnaj. Tato situace nastala v sobotu 23.listopadu, kdy svůj turnaj odehráli nejdříve chlapci a po nich i mladší děvčata. Jejich starší kolegyně pak v neděli absolvovali cestu do daleké Litovle. Jak se jim dařilo?

Mladší žáci (9. a 10.kolo): Turnaj chlapců rozehráli naši hoši velmi aktivně a s vydatnou podporou obou brankářů dokázali porazit oba soupeře. Příkladem bojovnosti a důrazného bránění byl v prvním utkání Erik Wojnar, který soupeře neustále přerušoval a nedovolil jim hrát jejich hru. Na hřiště se postupně dostali všichni hráči z lavičky, tak aby se mohli předvést početnému domácímu publiku. Oproti úvodu sezóny je na klucích patrné velké zlepšení v obraně a v přechodu do útoku. Velkým pozitivem je i fakt, že se na pozicích spojek postupně začleňují noví hráči a zvládají nahradit tradiční střelce.
Zimní přestávku stráví hoši na dělené čtvrté příčce s jednobodovou ztrátou na třetí Frýdek-Místek. Jaro tak bude jistě velmi zajímavé.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – SKP Pepino Frýdek-Místek „B“ 85 85 Frydek-Mistek 21:14 (13:9)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – SKH Polanka „B“ 85 85 polanka 21:9 (9:4)

Mladší žačky (9. a 10.kolo): Po skvělém vystoupení chlapců se chtěly představit i naše mladší žačky. Ty byly na soupeřky z Ostravy nabuzené a byly odhodlané je před skvěle zaplněnou tribunou porazit.
Počátek utkání s Porubou byl vyrovnaný, naše děvčata se nemohla prosadit střelecky a také je srážel velký počet technických chyb. Od stavu 5:5 však utkání nabralo jednoznačný směr. Třinečanky zlepšily pohyb a ve vysokém tempu odskočily soupeřkám na tříbrankový rozdíl, který ještě navýšili v shoot-outech. V těch opět excelovala brankářka Anetka Čiklová, která za celý turnaj zkazila pouhé dva pokusy. Druhá půle již byla zcela v režii domácích, branky si téměř rovnoměrně rozdělily všechny tradiční střelkyně a třetí třinecká výhra během soboty byla na světě.
Proti Hrabůvce se opět projevil efekt podcenění. Ten je třeba do budoucna odstranit, ale po time-outu se podařilo holky „restartovat“ a pak již nebylo co řešit. Výhra o třináct branek jen potvrdila skvělou házenkářskou sobotu. Jak lépe zakončit podzimní část sezóny než čtyřmi vítězstvími ze čtyř utkání. Tyto získané body znamenají, že „mlžky“ půjdou do jara z druhého místa v tabulce, o které se dělí s Bohumínem.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Poruba „B“ 85 85 poruba 19:9 (9:5)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Hrabůvka 85 85 hrabuvka 19:6 (9:4)

Starší žačky (11. a 2.kolo): Starší žákyně jely do Litovle s cílem potrápit zejména tým Kostelce. Úvod střetnutí poznamenal proces zvykání si na házenkářské lepidlo, a tak se soupeř poměrně brzy dostal do vedení. To si udržel i do poločasové přestávky, avšak po změně stran třinecké holky přitvrdily, vybojovaly spousty míčů a dokázali snížit na rozdíl dvou branek. V závěru však neproměnily několik šancí a z utkání odešly s prohrou 7:11. Na svůj výkon ovšem můžou být hrdé.
Druhý zápas byl jednoznačnou záležitostí, ve kterém domácí děvčata nedali Třinci žádnou šanci a soustavně trestaly každé zaváhání našich unavených hráček.
Starší žačky ještě čeká středeční dohrávka v Karviné, ale ani ta nezmění nic na tom, že holky budou po podzimu na předposlední osmé příčce.

85 85 kostelec TJ Sokol Kostelec na Hané – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 11:7 (7:1)
85 85 litovel DHK Litovel – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 25:0 (11:0)