Mladší žactvo si připsalo po jedné výhře i prohře

Tři ze čtyř kategorií které náš oddíl letos přihlásil do soutěží se tento víkend poprvé představili na hřištích v Krmelíně, Hrabůvce a v hale v Polance nad Odrou. Jak se dařilo si můžete přečíst v našem tradičním víkendovém reportu.


Mladší žáci (1. a 2.kolo): V úvodním utkání sezóny narazili naši chlapci na výběr děvčat ze Sokolu Poruba. Herní vyspělost soupeře byla patrná a v kombinaci s relativně velkým počet chyb našeho týmu se nedalo očekávat jiný výsledek než prohru. Proti Polance kluci zabojovali a i díky čtyřem brankám Erika Wojnara dokázali soupeře porazit.

85 85 poruba Sokol Poruba „A“ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 27:9 (15:7)
85 85 polanka SKH Polanka nad Odrou – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 13:20 (9:16)


Mladší žačky (1. a 2.kolo): První zápasy čekaly mladší žákyně na asfaltovém hřišti v Hrabůvce. Svěřenkyně trenérky Janky Zamarské se zpočátku musely vypořádat s ostrým sluníčkem a nezvyklým povrchem. Přesto dokázaly v prvním utkání porazit domácí celek. K výhře 13:8 přispěl velice solidním výkonem i Ondra Valalík, který děvčatům pomáhal v brance a při svém druhém turnaji v životě si připsal několik skvělých zásahů.
Druhé utkání proti Karviné již bylo pro děvčata nad jejich možnost. Značného množství zbytečných ztrát našich „mlžek“ dokázali rychlostně skvěle vybavené soupeřky využít a z rychlých protiútoků přesně zakončovaly. I přes vysokou prohru si zaslouží všechna děvčata (a Ondra :-) ) pochvalu za přístup k oběma zápasům. Nejvíce branek zaznamenala Nelka Putnocká, která mířila přesně celkem sedmkrát.

85 85 hrabuvka Sokol Hrabůvka – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 8:13 (3:5)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Karviná 85 85 Karvina Sokol 6:38 (4:21)


Minižáci (1.turnaj): Poprvé v sezóně si zahráli i minižáci. Na turnaji v Krmelíně hráli proti celkům z Krmelína, Nového Jičína, Karviné a Kopřivnice. Ve slunečném počasí si naši nejmenší turnaj užili a často dokázali se soupeřem hrát vyrovnanou partii. Největším tahounem byl Lukáš Nový a další hráči mu úspěšně asistovali.

Web vytvořil Vojtěch Molin