Muži vydřeli vítězství, dařilo se i mladším žákům

Úvodní dva zápasy sobotního programu se odehrávaly v hale základní školy v Bystřici. Důvodem byla velká vytíženost třineckého STaRSu. Odpolední program v Třinci pak obstaraly žačky a hlavně muži, kteří vyválčili dva body proti posíleným Klimkovicím.Starší žáci (4. a 9.kolo): Naši starší žáci si v týdnu předehráli své utkání v Klimkovicích a po velmi bojovném výkonu si zaslouží pochvalu. Body chlapcům utekly, ale individuální výkony hráčů šly nahoru. Zejména 10 branek Jirky Stonawského zaslouží pochvalu.
Sobotní odvetu v bystřické hale odehráli kluci v okleštěné sestavě a na soupeře nestačili.

85 85 klimkovice Sokol Klimkovice – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 29:24 (12:8)

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Klimkovice 85 85 klimkovice 19:28 (6:13)Mladší žáci (4.kolo): Soupeřem mladším žákům byla Trnávka. Tento tým je v soutěži nový a sbírá zkušenosti. Daní za to jsou vysoké prohry a jednu mu připravili i naši kluci.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Trnávka 85 85 trnávka 41:5 (27:5)Mladší žačky (4.kolo): Trenérka mladších žákyň Janka Zamarská počítala před utkáním ztráty v sestavě. Počáteční nervozitu naše mládež překonala, ale ztrátu ve skóre, kterou holky (a dva kluci :-) ) nabrali ve hře na osobní obranu, nedokázali smazat. Mladší žákyně si připsaly první vyšší porážku a mají před sebou ještě hodně práce.

85 85 TrinecTJ TŽ Třinec – Sokol Poruba 85 85 Poruba 12:21 (7:13)Starší žačky (4.kolo): Ostrava-Zábřeh je celek, se kterým v loňské sezóně naše starší slečny utrpěly dvakrát debakl. I tentokrát holky dostaly velký počet branek, avšak v útoku předvedly solidní výkon a nasázely soupeřkám úctyhodných 26 branek. K tradiční střelkyni Natálii Klimkové se výborným výkonem přidaly zejména Danča Mauritzová a Klára Mokrošová.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Ostrava-Zábřeh 85 85 zabreh 26:45 (11:18)Muži (4.kolo): Před duelem s Klimkovicemi nastalo několik komplikací: Přísný zákaz používání lepidla, posílený soupeř a administrativní problémy s registračkou Ondry Bončka, který nakonec do utkání nemohl zasáhnout. V brance tak nastoupil Kamil Hlavatý, odchytal skvělé utkání a svůj tým podržel. Zápas to byl velmi vyrovnaný a ani jeden tým neodskočil na větší než tříbrankový rozdíl. Čtyři minuty před koncem byl stav vyrovnaný, ale dramatickou koncovku naši chlapi zvládli a připsali si důležité dva body.
85 85 TrinecTJ TŽ Třinec – Sokol Klimkovice 85 85 klimkovice 24:22 (12:9)Minižáci (2.turnaj): Na turnaji v Paskově nastoupili naši nejmenší a ukázali, že v nich dříme talent. Obsadili moc hezké třetí místo.

Web vytvořil Vojtěch Molin