Napínavá utkání naší mládeže

Tento víkend byly v akci hned tři třinecké kategorie. Mladší žactvo sehrálo sobotní turnaj ve Frýdku-Místku, děvčata v Třinci na 4.ZŠ a kluci cestovali do Kopřivnice. Jak se všem dařilo?

Mladší žáci (19. a 20.kolo – předehrávka): Mladší žactvo srdnatě bojovalo ve Frýdku-Místku a první utkání proti domácím nezačali vůbec špatně. Aktivní hrou a za přispění vícero hráčů se dostali do vedení 11:6, velkou pochvalu zaslouží zejména děvčata, která v této kategorii doplňují mladší žáky. V dalším průběhu zápasu začali třineckým docházet síly a vedení bohužel neudrželi.
Druhé utkáni proti Krmelínu bylo rozhodnuto již po několika minutách, avšak za bojovnost i za rozhodnutého stavu lze svěřence trenérů Rzymanové a Kobielusze opravdu pochválit.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – SKP Pepino Frýdek-Místek 85 85 Frydek-Mistek 22:23 (13:13)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Krmelín 85 85 Krmelin 17:31 (10:18)

Starší žačky (9. a 10.kolo – dohrávka): Starší žákyně ještě uchovávaly teoretickou naději na třetí příčku a možná i to jim trošku svazovalo ruce a nohy v utkání proti Krmelínu, který do Třince přicestoval jen s pěti hráčky do pole. I přesto naše holky první poločas nezvládly dle svých možností a utkání musely otáčet. Za přispění výtečného výkonu brankářky a také díky zrychlení přechodové fáze vyhrály druhý poločas 13:5 a připsaly si sedmou výhru v sezóně.
Zápas s béčkem Poruby byl dramatický a velmi bojovný. Obě brankářky se překonávaly, o čemž svědčí i nízký počet branek. V závěrečných deseti minutách padly jen dvě branky na obou stranách, domácí děvčata se snažila překlopit vítězství na svou stranu, avšak tuto snahu jim velice zkomplikovala dvě vyloučení v závěru a tak konečný remízový výsledek znamená, že starší žákyně budou bojovat v závěrečných třech turnajích o konečné čtvrté místo.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Krmelín 85 85 Krmelin 21:16 (8:11)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Poruba „B“ 85 85 poruba 14:14 (8:8)

Starší žáci (17. a 18.kolo): Důležitý turnaj v Kopřivnici sehráli starší žáci. Naprosto vyrovnaný a vyhecovaný souboj s Novým Jičínem kluci zvládli, když rozhodující náskok získali v polovině druhé půle.
Zápas s domácí Kopřivnicí byl ještě o stupeň ostřejší a naši hoši ze sebe vydali maximum. Bohužel na stažení tříbrankové ztráty z prvního poločasu již nezbyly síly.

85 85 Novy jicin new HC Nový Jičín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 15:16 (9:9)
85 85 kopr new KH Kopřivnice „B“ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 17:14 (10:7)