Prague Handball Cup 2022 (reportáž + fotky)

Po dvou zrušených ročnících se opět konal tradiční a oblíbený turnaj a náš oddíl na něm nechyběl. Prague Handball Cup je největší mezinárodní halový turnaj v házené pro mládež pořádaný každoročně o velikonočních svátcích v Praze.


Do turnaje, ve kterém v kategorii starších žákyň startovalo 49 týmů, vstoupil třinecký celek v pátek ráno. Hned na úvod čekal na naše děvčata v Kunraticích dvojboj proti slovenským celkům. Jak Lehota, tak hlavně Trenčín patří ve své ligové soutěži ke špičce slovenské mládežnické házené a dvě vysoké výhry nad zakřiknutým třineckým týmem jsou toho důkazem. Po odpoledním odpočinku a návštěvě nákupního střediska pak naše děvčata a trojčlenný realizační tým cestoval na večerní duel na druhou stranu Prahy, do městské části Ruzyně. Do utkání proti Bohunicím vstoupily třinečačky velmi motivované a po deseti minutách vedly o pět branek. Bohužel poté se projevil úzký kádr našeho družstva, smůla v zakončení a také naskakovaly technické chyby a místy nečekaně nepřesné výroky rozhodčích. Konečné skóre (prohra o tři branky) neodpovídá výkonům obou celků a naše holky mohly usínat s pocitem dobře odvedené práce.
Program druhého dne skupiny WC05 se odehrával ve Strašnicích. Třinec pokračoval ve zlepšeném výkonu a ve velmi dramatickém utkání podlehl švédskému celku Ankaret jen o jednu branku hlavně díky tomu, že během střetnutí nastřelily třinečačky čtyřikrát brankovou konstrukci. Proti fyzicky vybavenějším Kobylisům v pátém zápase příliš šancí holky neměly.
Závěrečný den v Chodovské hale postavil děvčatům do cesty silného soupeře ze Slovenska. Zemplín Třebišov v play-off „B“ porazil nejen Třinec, ale i další čtyři soupeře a pavouk „soutěže útěchy“ vyhrál. Zbylou část neděle pak třinecká výprava strávila procházkou po historických částech naší metropole. Celkovým vítězem turnaje v kategorii ročníků 2007 a mladších se stal maďarský celek FTC.
„Naší účast na turnaji hodnotím víceméně kladně. Byť tomu výsledky neodpovídají, musím říct že holky na hřišti nechaly spoustu sil a kapek potu. Ze začátku chvíli trvalo, než se rozehrály, ale poté zjistily, že když budou dodržovat to, co se jim snažíme vštěpovat, nemusí se bát poměřit síly minimálně s polovinou týmů které tady v Praze v jejich kategorii byly“, zhodnotil účinkování starších žákyň trenér Jan Zamarski. Zároveň si je však vědom i nedostatků které jeho svěřenkyně mají. „Chybí nám větší souhra v útoku, často je to hra na náhodu. Jednoznačně nám chybí kvalitní střelba z prostoru krajních spojek. S čím jsem velmi spokojen je odvaha holek v obraně, kdy málo kdy uhnou ze souboje“, dodal trenér a na na závěr hodnocení nezapoměl pogratulovat kolegyni z Poruby. „Jsem moc rád že Poruba vyhrála v kategorii mladších dorostenek, je tam vidět vynikající práce Alčy Humlové a já osobně si myslím, že za pár let o jejich svěřenkyních ještě hodně uslyšíme“.

15.04. 09:25 (Kunratice) 85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Baník Lehota (SVK) 85 85 lehota8:20 (3:11)

15.04. 12:55 (Kunratice) 85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HK AS Trenčín I. (SVK) 85 85 trencin6:24 (2:13)

15.04. 19:55 (Ruzyně TJ) 85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Tatran Bohunice (CZE) 85 85 bohunice10:13 (8:5)

16.04. 10:35 (Strašnice) 85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HK Ankaret I. (SWE) 85 85 ankaret11:12 (6:6)

16.04. 15:15 (Strašnice) 85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Kobylisy II. (CZE) 85 85 kobylisy9:20 (3:9)

17.04. 08:15 (Chodov) 85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – ŠK Zemplín Trebišov (SVK) trebisov9:15 (5:11)Sestava a branky:
Štíhlová, Žatkuľáková – Putnocká N. (15), Bruková (12), Hořáková (10), Sobolová (7), Mieszková a Musiolková (obě po 3), Wachalová (2), Barbier (1), Kobieluszová, Putnocká A. a Skulinová.
Trenér Zamarski. Realizační tým: Hořák a Kobielusz.Web vytvořil Vojtěch Molin