První zápasy přinesly první výhru

Po téměř desetiměsíční vynucené přestávce nastoupily třinecké házenkářky k soutěžnímu utkání. Stejně jako v loňské, nedohrané sezóně, jsou děvčata zařazena do společné soutěže Moravskosleszkého a Olomouckého kraje. Tentokrát však nastoupila proti známému soupeři z Karviné.
Stejnou soutěž rozehráli také mladší žáci, kteří na rozdíl od děvčat hrají soutěž turnajovým způsobem. Jak se naší mládeži dařilo?


Starší žačky (2.kolo): První utkání v sezóně, které se mělo konat v Kostelci na Hané, bylo odloženo. Takže na rozjezd čekal děvčata soupeř z Karviné. Ten by měl, společně s Olomoucí a Porubou, být favoritem celé soutěže. Naše holky od počátku doplácely na velký počet technických chyb a špatný návrat do obrany po ztrátě míče. Ve všech dalších aspektech hry však, možná trošku překvapivě, domácím hráčkám stačily a místy hrály s Karvinou vyrovnanou partii. Přesto si domácí hráčky vysoké vítězství pohlídaly.

85 85 Karvina Sokol TJ Sokol Karviná – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 34:15 (15:6)


Mladší žáci (1. a 2.kolo): Kluci do svého prvního turnaje nevstoupili dobře. Od počátku hráli zakřiknutě a zejména obranná fáze byla nedůrazná. I přes zlepšenou hru po přestávce však na Polanku výsledkově nestačili. Druhé utkání přineslo v třinecké hře zlepšení a proti Olomouci kluci zvítězili o deset branek.

85 85 polanka SKH Polanka nad Odrou „A“ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 24:19 (13:9)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HBC Olomouc 1966 85 85 hbc olomouc 22:12 (14:7)

Web vytvořil Vojtěch Molin