Sedma pro… Anna Pietrová

I v řadách našeho oddílu se najdou osoby, které se ve svém zaměstnání setkávají s bojem proti nám všem známému viru C-19. Vždy usměvavá mladá rozhodčí, která žije aktivním sportovním životem i mimo házenkářské palubovky nám poskytla krátký rozhovor. Dalším respondentem v naší rubrice Sedma pro.. je Anička Pietrová.


Ahoj Aničko, díky že sis na nás udělala čas. Na úvod naší Sedmy nám prozraď, jak ses dostala k házené?
Na základce jsem byla na turnaji škol v házené a oslovil mě tehdejší trenér, jestli nechci přijít na trénink, ale rozhodla jsem se to zkusit až za půl roku.

Na co ze svých házenkářských začátků nejraději vzpomínáš?
Rozhodně první soustředění. Bylo to asi dva měsíce po tom co jsem začala hrát. Byli jsme na chatě bez topení, s ledovou vodou a venku bylo mínus třicet.

Proč ses rozhodla být sudí?
Většina holek v průběhu s hraním skončila, některé šly na střední a nás zbylo málo. Tehdy jsem házenou milovala, chtěla jsem u ní zůstat a jediná možnost byla dojíždět někam jinam nebo začít pískat.

Kde všude ses „s píšťalkou“ podívala?
Nejdál jsem byla na dvou turnajích ve Švédsku, pravidelně jezdím na Prague Handball Cup, na turnaje na Slovensko, do Prešova a Stúpavy.

Čeho by si chtěla v rozhodcování dosáhnout?
Jsem teď na vysoké, u toho pracuju v nemocnici a zjistila jsem že mě to momentálně naplňuje víc než pískání. Už bez této situace (covid) bylo těžké to skloubit dohromady a k tomu mít ještě i normální život. Neříkám že jsem 100% rozhodnuta skončit, ale kdysi jsem asi měla větší ambice.

Jaké jsou tvá hobby a čím se živíš?
Spánek 😂 ale když mám volno tak chodím na hory, na brusle nebo si jen tak projít. Oficiálně jsem ještě student, ale pracuju jako sestra na infekčním oddělení.

Měla bys nějaký vzkaz pro házenkářskou mládež v tomto „covid“ období?
Navážu asi na minulou otázku. Zdraví je nejdůležitější. Takže doporučuju pohyb na čerstvém vzduchu, odpočinek a hlavně ROUŠKU

Moc ti děkujeme za rozhovor a přejeme hodně životních i sportovních úspěchů a hlavně pevné zdraví!

1.díl „Sedma pro… René Kobielusz“
2.díl „Sedma pro… Jana Rzymanová“
3.díl „Sedma pro… Tereza Niedobová“
4.díl „Sedma pro… Natálie Klimková a Markéta Halapatschová“
5.díl „Sedma pro… Evžen Slanina“
6.díl „Sedma pro… Dominik Kobielusz, Ludvík Martynek a Štěpán Hořák“

Web vytvořil Vojtěch Molin