Sezóna skončila, kluci získali dvakrát třetí místo

Poslední tři turnaje čekaly v tomto týdnu na naše házenkáře. Bohužel všechny tři se odehrály na asfaltovém povrchu, což je sice v některých obcích a vesnicích tradiční, avšak v dnešní době již poměrně zastaralý a nebezpečný povrch. I přesto se naši mládežníci s těmito podmínkami popasovali statečně.


Starší žačky (7. a 8.kolo – dohrávka): Třineckým děvčatům se úterní dohrávka říjnového turnaje nepovedla. Proti skvěle kombinující Karviné příliš šancí neměly a utrpěly vysokou porážku.
Souboj proti Krmelínu byl podstatně vyrovnanější. Domácí holky byly na ty naše velmi vyhecované, před deseti dny s nimi prohrály, a tak prahly po výsledkové pomstě a po celou dobu střetnutí trápily třineckou obranu, především z prostoru křídel. Závěr se třineckým děvčatům nepovedl takticky a porážka znamená že v posledním turnaji budeme ještě hájit čtvrtou pozici před rezervním týmem Poruby, který v tabulce na Třinec ztrácí pouhý jeden bod.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Karviná 85 85 Karvina Sokol 18:33 (7:17)
85 85 Krmelin TJ Sokol Krmelín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 19:16 (9:8)


Mladší dorost (11. a 12.kolo): Dorostenci si z Krmelína odvezli pohár za třetí místo v soutěži a získali tak stejné umístění jako straší žáci. O výsledku úvodního utkání rozhodla již první osmiminutovka, kterou hoši prohráli o sedm branek.
Ve druhém utkání měl ovšem výkon našich chlapců vzrůstající tendenci a i přes nehostinné podmínky se dokázali prosazovat častěji. Velmi sympatický výkon předvedli zejména vzrůstem menší hráči a také brankář Ondra Valalík, který v obou zápasech držel svou úspěšnost zásahů na vysokých hodnotách.

85 85 Krmelin TJ Sokol Krmelín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 23:8 (11:7)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HC Hlučín 85 85 hlucin 17:30 (9:17)


Starší žačky (27. a 28.kolo): Poslední tři turnaje v sezóně odehrály děvčata na venkovních „open-air“ hřištích a na jejich herním projevu to bylo znát. Podvědomý strach a hlavně velké horko byly příčinou toho, že se naše děvčata proti svému soupeři o čtvrtou pozici nedokázala vyrovnat. Vzhledem k tomu, že si Poruba jednoznačně poradila i s domácí Hrabůvkou, bylo před posledním utkáním již jasné, že naše slečny obsadí v konečné tabulce pátou pozici.
Druhý zápas proti Hrabůvce už byl jasně v režii třineckých holek, které těžili ze své silové převahy a zkušeností. Větší prostor dostaly také věkem ještě mladší žákyně Sára Skulinová a Nora Barbier a obě dvě si zaslouženě připsaly po jednom gólu.

85 85 poruba TJ Sokol Poruba „B“ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 23:14 (10:7)
85 85 hrabuvka new Sokol Hrabůvka – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 11:23 (6:9)

Web vytvořil Vojtěch Molin