Z Kostelce se děvčata vrátily bez bodů

Starší žákyně se k dalším zápasům vypravily do Olomouckého kraje. Hala v Kostelci na Hané byla místem, kde se naše děvčata popasovala s domácím celkem a hráčkama z Litovle.

Starší žačky (3. a 4.kolo): Proti děvčatům z Litovle zaostávaly naše děvčata hlavně v kvalitě zakončení. Zatímco hráčky DHK trefovaly přesně, tvrdě a nekompromisně, třinecké střely byly slabé a mířené přesně na střed branky. Z toho soupeř těžil a skóroval povětšinou z rychlých protiútoků.
Ve druhém utkání měla naše děvčata největší problém s bráněním hlavní tahounky Kostelce, Barbory Dofkové. Ta nasázela do třinecké sítě celkem deset branek, na naší straně jí statečně sekundovala Darja Sobolová, která se trefila sedmkrát. Poločas domácí slečny vyhrály v poměru 10:3.
Ve druhé půli Třinec zaskočil soupeře vytaženou osobní obranou po celém hřišti, bohužel neproměňování šancí a nedůraz v obraně nedovolil našim holkám rozdíl ve skóre snížit. Po statečném boji nakonec Třinec prohrál o osm branek, druhá půle však byla naprosto vyrovnaná, což je pro další průběh sezóny jistě pozitivní fakt.

85 85 litovel DHK Litovel – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 25:6 (15:1)
85 85 kostelec TJ Sokol Kostelec na Hané – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 19:11 (10:3)