Žactvo připraveno na sezónu, v neděli začínáme!

Poprvé v novodobé historii našeho oddílu se letos do soutěže nepřihlásili muži. Většina kádru ukončila svou aktivní kariéru. Trojice Matěj Kováč, Matěj Walek a Richard Szarzec přestoupila do Paskova. Roman Šidlo a Michal Jaščenko by měli nastupovat v dresu našeho regionálního rivala z Orlové. Pozornost oddílu se teď jednoznačně upírá na mládež. Všechny tři naše žákovské kategorie budou letos hrát svá utkání turnajovým způsobem, to znamená že sehrají dvě utkání v jednom dni. Prvním z těchto turnajů bude premiérová účast našich žákyň ve společné lize Moravskoslezského a Olomouckého kraje.


Jedinou chlapeckou kategorii, MLADŠÍ ŽÁKY, povede rodinný tandem Jana a Martin Rzymanovi.
Po odchodu nejlepšího střelce Štěpána Hořáka do Karviné bude herní zodpovědnost rozložena na více hráčů. „Většina kluků jsou loňští minižáci, bude to pro ně velká změna. Z důvodů táborů, dovolených a různých prázdninových aktivit byla účast na předsezónní přípravě nevalná. I přesto se však na sezónu kluci těší a jsou odhodlaní bojovat a nevzdávat se“, říká trenér Martin Rzyman. Kluci sehráli před sezónou přípravný turnaj (obsadili 5.místo) a modelové utkání s žákyněmi z Bohumína, kterým podlehli 28:32.


Kategorii STARŠÍCH ŽÁKYŇ čeká velice náročná sezóna. Po přechodu z mladší kategorie bude většina kádru, oproti ostatním oddílům, ve výškové a váhové nevýhodě. Trenér Jan Zamarski však věří, že děvčata to dokážou kompenzovat svou herní inteligencí, bojovností a spoluprácí. „Holky mají obrovskou chuť pracovat na sobě a zlepšovat se. Jejich progres potvrzují i trenéři z jiných oddílů. Teď je to jen na nich, aby ukázaly, že to v sobě mají. Pokud se z vyšších děvčat z ostatních oddílů nepotento, tak věřím, že budeme příjemným překvapením soutěže“, řekl s úsměvem trenér Zamarski.


MLADŠÍ ŽAČKY povede v sezóně jako hlavní trenérka Janina Zamarská. Ta k nadcházející sezóně řekla: „Letošní ročník pro nás bude zajímavý. Některé mladší žačky díky své herní vyspělosti budou nastupovat ve vyšší kategorii, takže jejich místa zaujmou děvčata, která nemají dosud tolik herních zkušeností nebo se k nám připojila teprve se začátkem letní přípravy. Takže prioritou číslo jedna pro nás bude tato děvčata herně zapracovat a postarat se o to, aby si následující ročník maximálně užila. Pokud se k tomu ještě přidá i nějaký ten úspěch, bude to jen, jak já s oblibou říkám, BONUS PLUS.“


Trenéři MINIŽAČTVA se budou, jako je již v našem oddíle zvykem, snažit hlavně v dětech probudit lásku k pohybu a „zapálit házenkářskou jiskru“, tak aby se členská základna těch nejmenších stále rozšiřovala. Naše nejmenší povedou Jana Rzymanová a René Kobielusz.


Držte našim mladým v sezóně palce a neváhejte je přijít podpořit! Začínáme již tuto neděli turnajem starších žákyň, takže VŠICHNI NA TRIBUNU A NAHLAS!!!!

Web vytvořil Vojtěch Molin