MLADŠÍ ŽAČKY 2014/2015

Mladší žačky odehrály svá utkání ve smíšených družstvech a s novým hracím systémem kdy se první poločas odehrál osobní obranou, poločasová přestávka patřila shot-outům (brejkům) a druhý poločas se odehrál v klasické formě házené.

Po nevydařené podzimní části se třinecké žačky chytly v jarní části, která se jim povedla na výbornou! V jarní části třinecké žačky porážely kluby z předních příček tabulky a ani skvělý závěr sezóny nestačil na vedoucí družstva. Žačky skončili na konečné 4. příčce.

SEZÓNA 2014/2015 – PODZIM

Detail utkání

1. kolo 13.9. 08:30 Sokol Poruba - TJ TŽ Třinec 26:9(9:8)

Mladší žačky podlehli Sokolu Poruba 26:9 i když při poločasové přestávce udržovali nadějný výsledek 9:8.

Poruba
Sokol Poruba -TJ TŽ TŘINECTJ       26:9 (9:8)

Oficiální zápis o utkání – zde
Výsledky a rozpis utkání mladší žačky – zde
Tabulka mladší žačky – zde

2. kolo 28.9. 13:00 Sokol Karviná - TJ TŽ Třinec 19:17(8:12)

Mladší žačky ani při svém druhém utkání nebodovaly i přes nadějný poločasový výsledek se jim opět nepovedlo utkání dotáhnout do vítězného konce.

sokol KarvináTJ
Sokol Karviná -TJ TŽ TŘINECTJ       19:17 (8:12)

Oficiální zápis o utkání – zde

3. kolo 4.10. hlášenka Sokol Hrabůvka - TJ TŽ Třinec 29:18(16:11)

Ani mladší žačky nedokázaly bodovat ve svém utkání.

Sokol HrabůvkaTJ Sokol Hrabůvka – TJ TŽ TŘINECTJ   29:18 (16:11)

4. kolo 19.10. 10:55 Nový Jičín - TJ TŽ Třinec 17:17(14:12)

Mladší žačky pod vedením trenéru Balwara a Kobielusze dokázali konečně bodovat! Po nepříznivém 1.poločase prohrávali o 2 branky, ale v dramatické závěru utkání vybojovali pro náš oddíl první bod v soutěži mladších žaček.

TJ NOvý jičínTJ Nový Jičín – TJ TŽ TřinecTJ       17:17 (14:12)

5. kolo 26.10. 08:30 TJ TŽ Třinec - Bohumín 12:11(11:9)

Mladší žačky si vybojovaly své první vítězství v soutěži. Po jednoznačném prvním poločase, se druhá půle zdramatizovala! Při dramatickém závěru ukázali naše mladší začky pevnější nervy a nováčka soutěže z Bohumína porazili o jednu branku a připisují si tak 2 body do tabulky!

TJTJ TŽ Třinec –  1.SC ´98 Bohumín     12:11 (11:9)

Fotogalerie z utkání zde

6. kolo 28.10. 10:00 TJ TŽ Třinec - Nový Jičín 18:17(13:11)

Další domácí utkání zvládly mladší žačky na výbornou! Na domácí půdě se jim opět podařilo vyhrát, sice nejtěsnějším rozdílem a tím se posunuli na 4. příčku v tabulce!

TJTJ TŽ Třinec –  TJ Nový JičínTJ NOvý jičín   18:17 (13:11)

7. kolo 1.11. 13:30 TJ TŽ Třinec - Sokol Poruba 20:27(13:21)

Další domácí utkání se už mladším žačkám nevyvedlo a podlehli zkušenější Porubě.

TJTJ TŽ Třinec –  Sokol Poruba Poruba 20:27 (13:21)

8. kolo 10.11. 1.SC ´98 Bohumín - TJ TŽ Třinec 8:15 (6:10)

Mladší žačky odehrály 10.11.2014 odloženy zápas v Bohumíně. Mladším žačkám se utkání povedlo a s přehledem porazili nováčka soutěže i na jejích půdě.

1.SC ´98 Bohumín – TJ TŽ Třinec TJ    8:15 (6:10)

9. kolo 15.11. 16:30 TJ TŽ Třinec - TJ Sokol Karviná 17:22 (8:12)

Mladší žačky odehrály utkání proti Karviné na domácí půdě 15.11. Bohužel jim utkání nevyšlo a z domácího utkání mladší žačky odcházely bez bodového zisku.

TJTJ TŽ Třinec –  TJ Sokol Karvinásokol Karviná   17:22 (8:12)

10. kolo 17.11. 10:00 TJ TŽ Třinec - Sokol Hrabůvka 20:21 (14:13)

V pondělí 17.11.2014 mladší žačky odehrály své poslední utkání podzimní části. Po výborném prvním poločase, se jim nepovedlo vítězství udržet a v dramatické koncovce šahali třinecké žačky po bodovém zisku v podobě remízy. Bohužel se třineckým nepodařilo v poslední vteřině utkání proměnit sedmimetrový hod a tím darovali Hrabůvce 2 body.

TJTJ TŽ Třinec –  Sokol Hrabůvka Sokol Hrabůvka 20:21 (14:13)

SEZÓNA 2014/2015 – JARO

11. kolo 22.3. 10:00 TJ Nový Jičín - TJ TŽ TŘINEC 12:15 (7:9)

Skvělým vstupem do jarní části soutěže Moravskoslezské ligy mladších žaček se prezentovaly svěřenkyně a svěřenci trenéra Drahoslava Kobielusze. Ke svému prvnímu utkání v jarní části odjely do Nového Jičína, kde se jim povedlo celé utkání mít pod svou kontrolou a 2 body přivezli do Třince.

TJ NOvý jičínTJ Nový Jičín – TJ TŽ TřinecTJ   12:15 (7:9)

12. kolo 28.3. 13:30 TJ TŽ TŘINEC - 1. SC ´98 Bohumín 17:11 (10:6)

Ve středu 1.4.2015 na domácí půdě přivítali třinecké mladší žačky celek z Bohumína. Mladší žačky potvrdily roli favorita a tak si připisují druhou výhru v řadě v jarní části soutěže. Věříme že i v dalším domácím utkání budou naše žačky bodovat a připíši si další body do tabulky.

TJTJ TŽ Třinec – 1. SC Bohumín   17:11 (10:6)

13. kolo 11.4. 11:30 TJ TŽ TŘINEC - Sokol Poruba 22:17 (15:14)

Mladší žačky pokračují ve vítězném tažení ve své soutěži. Již třetí výhru v řadě a hned nad soupeřem, který je na prvním místě tabulky. Po vyrovnaném prvním poločase o utkání rozhodly shot-outy, kde se třineckým povedlo vytvořit rozhodující náskok a pak v druhém poločase s přehledem utkání dotáhly třinecké žačky do vítězného konce!

TJTJ TŽ TŘINEC – Sokol Poruba Poruba      22:17 (15:14)

14. kolo 26.4. 11:00 TJ TŽ TŘINEC - TJ Sokol Karviná 19:23 (11:18)

Mladší žačky vůbec začaly utkání špatně a na úvod zaskočili favorita z Karviné. Celý první poločas se jim dařilo tahat za delší konec a před přestávkovými shot-outy držely třinecké žačky vedení.
Ovšem shot-outy se velmi podařily Sokolu Karviná a tím třineckým odskočili. I přesto se třinecké žačky nevzdaly a nedaly Karviné nic zadarmo. Snažily se utkání otočit ve svůj prospěch, ale bohužel už se jim to nepodařilo. Karviná si z Třince odvezla 2 body.

TJTJ TŽ TŘINEC – Sokol Karvinásokol Karviná       19:23 (11:18)

15. kolo 2.5. 9:00 TJ TŽ TŘINEC - Sokol Hrabůvka 21:29 (11:21)

Mladší žačky proti jasnému favoritovi utkání celku z Hrabůvky držely vyrovnaný krok do přestávkových shot-outů. Vyrovnané utkání se zlomilo během těchto dovednostních soutěžích, kdy se naším mladším děvčatům nepodařilo ani zdaleka skórovat tak jako soupeři.
Ovšem v druhém poločase při klasické herní činnosti naše mládež předvedla, že může hrát vyrovnaná utkání i s takovým soupeřem jako je Sokol Hrabůvka. Bohužel náskok Hrabůvky po dovednostní soutěží byl natolik přesvědčivý, že ani vítězství ve druhém poločase 10:8 naším holkám nestačilo k vítězství v celém utkání.

TJTJ TŽ TŘINEC – Sokol HrabůvkaSokol Hrabůvka       21:29 (11:21)

16. kolo 8.5. 8:30 Sokol Poruba - TJ TŽ TŘINEC 24:14 (15:12)

Domácí Sokol Poruba nedopustil překvapení, kdy třinecké mladší žačky Porubu doma porazili 22:17. Naopak Sokol Poruba ukázal roli favorita a celé utkání mělo pod svou kontrolou, i když první poločas naše mládež bojovala a do poločasové přestávky ztrácela na favorita 3 branky.
Veškerou naději na třinecký úspěch vzal druhý poločas a střelecká neschopnost našich děvčat, kdy se jim v druhé půli podařilo vstřelit pouze 2 branky. A to rozhodlo o přesvědčivém vítězství Sokola Poruba.

PorubaSokol Poruba – TJ TŽ TŘINECTJ      24:14 (15:12)

17. kolo 16.5 10:00 TJ TŽ TŘINEC - TJ Nový Jičín 15:14 (12:11)

V sobotu 16.5.2015 se odehrálo ve sportovní hale STARS jediné utkání házené. Utkání odehrály mladší žačky které potvrdily, že doma jsou těžkým soupeřem a tentokrát to pocítil tým z Nového Jičína.
Utkání bylo velmi vyrovnané a dramatické. Do posledních vteřin třinecké holky držely vedení o jednu branku. Ustály tlak Nového Jičína a tak se mohly na konci utkání radovat z vítězství.

TJTJ TŽ TŘINEC – TJ Nový JičínTJ NOvý jičín   15:14 (12:11)

18. kolo 23.5. 9:00 1. SC ´98 Bohumín - TJ TŽ TŘINEC 11:23 (8:16)

Mladší žačky měly před sebou papírově slabšího soupeře. A to naše žačky dokázaly využít na výbornou a s přehledem si poradily s nováčkem z Bohumína a dovezly si domů 2 body za jednoznačné vítězství.

bohumín1.SC ´98 Bohumín – TJ TŽ TŘINECTJ      11:23 (8:16)

19. kolo 6.6. 12:30 Sokol Hrabůvka - TJ TŽ TŘINEC 25:31 (15:17)

V 19. kole uhrály fantastický výsledek třinecké mladší žačky na půdě lídra tabulky Sokolu Hrabůvka kde se jim povedlo zvítězit poměrem 25:31! Nikdo z domácích fanoušků, kterých se sešlo rovných 30, nepočítal s tím, že třinecké holky by mohly lídra tabulky potrápit. Ale třineckým žačkám se utkání povedlo na výbornou a tak si z půdy Sokola Hrabůvky přivezly 2 body za vítězství. Ale i díky prohře Sokol Hrabůvka uhájila první příčku a stala se vítězem dlouhodobé soutěže.

Sokol HrabůvkaSokol Hrabůvka – TJ TŽ TŘINECTJ      25:31 (15:17)

20. kolo 13.6. 10:00 TJ Sokol Karviná - TJ TŽ TŘINEC 15:23 (12:19)

Mladší žačky zakončily sezónu výhrou na půdě Sokolu Karviná. V posledních utkáních přemohly celky z čela tabulky a přes vítězství v posledních utkání si zajistili v sezóně 2014/2015 konečné 4.místo.

sokol KarvináSokol Karviná – TJ TŽ TŘINECTJ      15:23 (12:19)