SŠL 2017/2018

Závěrečnými turnaji skončil 15. roční Slezské školní ligy v malé házené škol z Třince a blízkého okolí. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet 25 družstev a 214 hráčů, z toho 93 děvčat. V 61 utkáních padlo dohromady 1132 branek.


V kategorii děvčat třetích tříd zvítězila 6. ZŠ Třinec před ZŠ Vendryně a Polskou ZŠ Třinec, ve stejné kategorii chlapců 4. ZŠ před ZŠ Vendryně a 6. ZŠ Třinec.
Nejlepší střelci u děvčat Adéla Baronová ze ZŠ Vendryně (12 branek), u chlapců pak Dominik Tkáč ze 4. ZŠ Třinec (28 branek). Nejlepšími brankáři byli u děvčat Aneta Kubiszová (6. ZŠ Třinec) a u chlapců Stěpán Chlebek (ZŠ Vendryně).

V kategorii děvčat 4.-5. tříd zvítězila 4. ZŠ Třinec před ZŠ Bystřice a 6. ZŠ Třinec, u chlapců pak rovněž 4. ZŠ Třinec před JMZŠ Třinec a ZŠ Bystřice. Souboj o nejlepšího střelce vyhrál nakonec o jednu branku Daniel Tonovski ze 4. ZŠ Třinec s 53 brankami, u děvčat byla nejlepší Miluše Bruková ze 4. ZŠ Třinec s 62 brankami. Nejlepším brankářem byl vyhodnocen Ondřej Březina (4. ZŠ Třinec) a brankářkou Tereze Heczková (JMZŠ Třinec).

Všechna družstva obdržela medaile a občerstvení, vítězná družstva pak putovní poháry, které předali ředitel turnaje Valter Pánek a členka výboru házené Jana Rzymanová. Závěrečný ceremoniál zpestřilo vystoupení mažoretek z DDM v Třinci, kterému patří za spoluúčast při organizaci ligy velké poděkování.
Doposud se Slezské školní ligy zúčastnilo 202 družstev, 1779 hráčů, z toho 590 děvčat.

Autor článku: Valter Pánek

Web vytvořil Vojtěch Molin