STARŠÍ ŽAČKY 2015/2016

SEZÓNA 2015/2016 – PODZIM

Detail utkání

1. kolo 5.9. 11:00 TJ TŽ TŘINEC - TJ SOKOL Karviná 16:20 (10:12)

Na úvod sezóny přivítaly třinecké starší žačky tým ze Sokolu Karviná. Utkání bylo vyrovnané do posledních minut kdy se našim žačkám nepodařilo udržet tempo soupeře. Střelecky se blýskla třinecká Natálie Klimková, která 9-ti brankami stále držela třinecké naděje na bodový zisk.

TJTJ TŽ TŘINEC – SOKOL Karvinásokol Karviná  16:20 (10:12)

Oficiální zápis o utkání – zde
Výsledky a rozpis utkání muži – zde
Tabulka muži – zde

2. kolo 13.9 12:00 TJ TŽ TŘINEC - TJ Nový Jičín A 11:18 (7:10)

Utkání starších žaček bylo vyrovnané pouze první poločas. A to díky skvělému výkonu brankářky Koperové, která držela naději na dobrý výsledek až do poloviny druhého poločasu. V druhém poločase třineckým selhala střelba. Špatná koncovka rozhodla o tom, že ani v druhém utkání třinecké žačky nedokázaly bodovat.

TJTJ TŽ TŘINEC – TJ Nový JičínTJ NOvý jičín  11:18 (7:10)

Výsledky a rozpis utkání starší žačky – zde
Tabulka starší žačky – zde

3. kolo 20.9. 8:30 TJ Nový Jičín B - TJ TŽ TŘINEC 13:13 (7:7)

Vyrovnané utkání bylo k vidění v Novojičínské hale ABC, kde se proti domácímu TJ Nový Jičín B představilo naše družstvo starších žaček. Díky tomuto utkání se třinecké starší žačky mohou radovat z prvního bodu připsaného do tabulky!
Od začátku bylo jasné, že utkání bude vyrovnané. Výborné zákroky předvedly brankářky na obou stranách, když se v třinecké brance se představila Barbara Plintová, která svými zákroky celé utkání živila naději na plný bodový zisk.
Koncovka utkání byla velmi dramatická. V předposlední minutě třinecké žačky měly na dosah plný bodový zisk. Naději na plný bodový zisk přiživil nařízený sedmimetrový hod, který mohl utkání rozhodnut a třinecké si mohly přivézt z Nového Jičína 2 body. Bohužel „sedmičku“ se proměnit nepodařilo a tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky 30 vteřin před koncem utkání. Byla to zasloužená dělba bodů.

TJ NOvý jičínTJ Nový Jičín B -TJ TŽ TŘINECTJ  13:13 (7:7)

4. kolo 26.9. 11:00 TJ TŽ TŘINEC - SOKOL Ostrava-Zábřeh 9:54 (4:30)

Utkání třineckých starších žaček, mělo od začátku jednoznačný průběh. Rychlý nástup ostravských hráček hodně snížilo sebevědomí domácích a pak už se kumulovaly ztráty míčů a nepřesná střelba. Zkušený tým Sokola Ostrava-Zábřeh předčil třinecké holky ve všech ohledech a přehrály nás hlavně díky rychlým protiútokům, kterým jsme nedokázali čelit. Ostrava hlavně těžila ze zkušenosti hráček, které pravidelně hrají dorosteneckou ligu. Musíme toto utkání brát jako ponaučení a hodit prohru rychle za hlavu. Liga pokračuje dál.

TJTJ TŽ TŘINEC – Sokol Ostrava-ZábřehOV zab  9:54 (4:30)

5. kolo 3.-4.10. volno

6. kolo 10.10. 12:00 TJ TŽ TŘINEC - Sokol Poruba 16:31 (9:16)

Třinecké žačky čekalo těžké utkání se zkušeným týmem z Ostravy Poruby. Již od začátku utkání se hostujícím dařilo prosazovat přes třineckou obranu a udělali si pohodlný náskok. Ke konci prvního poločasu třinecké holky zabojovaly a díky úspěšnější střelbě stáhli náskok Poruby. Ovšem ani to nestačilo k tomu, aby se třineckým povedlo utkání vybojovat na druhou stranu, ale statečně bojovaly až do konce.

TJTJ TŽ TŘINEC – Sokol PorubaPoruba  16:31 (9:16)

7. kolo 18.10. 15:30 1. SC ´98 Bohumín A - TJ TŽ TŘINEC 11:11 (5:5)

Družstvo starších žaček zajíždělo na venkovní utkání do Bohumína s velkými ambicemi. V krásném sportovním areálu v Bohumíně je čekal souboj s týmem 1.SC ´98 Bohumín A, který je v tabulce velkým konkurentem. Ovšem naplnění ambic se nekonalo. Třinecké žačky z Bohumína přivezly pouze bod, což se dá považovat za zklamání.
Spousta technických chyb, ztrát míčů a málo vstřelených branek, to byly hlavní znamení tohoto utkání. Ovšem za tak malý počet obdržených branek se zasloužila třinecká brankářka Tonička Koperová, která třinecké podržela. Jedna z nejmladších hráček Třince Marcela Mauritzová se postarala krásnou střelou z křídla o to, že si třinecké z Bohumína přivezly jeden bod.

bohumín1.SC ´98 Bohumín A -TJ TŽ TŘINECTJ  11:11 (5:5)

8. kolo 24.10. 11:30 TJ TŽ TŘINEC - 1.SC ´98 Bohumín B 17:17 (9:9)

V 8. kole Moravskoslezské ligy starších žaček, třinecké holky přivítaly 1. SC Bohumín B. Jelikož toto družstvo Bohumína je složeno z mladších dorostenek a hraje soutěž na vyjímku.
Třinecké holky ale soupeře dostatečně potrápili. První poločas byl velmi vyrovnaný a skončil 9:9  i díky skvělé třinecké brankářce Koperové, která střelkyně z Bohumína potrápila.
Druhý poločas ovládaly domácí holky a během 13-ti minut si udělali náskok čtyř branek. Ale ani to bohužel nestačilo Zbytečné vyloučení dalo bohumínským holkám šanci a ty ji využili a čtyřbrankový náskok stáhly a dokonce vývoj utkání otočili na svou stranu, kdy v poslední minutě měli na dosah 2 body za vítězství. Ale proti byly třinecké holky a střelenou brankou v poslední minutě rozhodly o tom, že si s mladšími dorostenkami spravedlivě rozdělí body. A tak si obě družstva připisují za remízu 1 bod do tabulky.

TJTJ TŽ TŘINEC – 1. SC ´98 Bohumín Bbohumín  17:17 (9:9)

9. kolo 31.10 9:00 HC Hlučín - TJ TŽ TŘINEC 20:9 (8:5)

K poslednímu utkání podzimní částí třinecké starší žačky zajížděly do Hlučína. Dalo by se říct, že začátky obou poločasů byli pro třinecké střelkyně zakleté. Ani v jednom ze dvou začátků poločasů třinecké holky nedokázaly skórovat téměř osm minut. Ani skvělé výkony brankářky Toničky Koperové a 7 branek střelkyně Klimkové Natálie nedokázaly zabránit porážce. Utkání jednoznačně ovládly domácí holky a třinecké starší žačky na závěr podzimní části odjely z Hlučína bez bodu.

hlucinHC Hlučín -TJ TŽ TŘINECTJ  20:9 (8:5)

SEZÓNA 2015/2016 – JARO

10. kolo 9.4. 16:00 TJ TŽ TŘINEC - HC Hlučín 10:24 (4:11)

První utkání jarní částí mají za sebou i třinecké starší žačky. Přivítaly na domácím hřišti družstvo dívek z Hlučína. Vyrovnaný úvod utkání dával třineckým holkám naději na dobrý výsledek. Ale bohužel technicky vyspělejší Hlučín poté utkání ovládl a naše žačky ač bojovaly nepodařilo se jim zbytek utkání otočit na stranu a z domácí palubovky odcházely poraženy.

TJTJ TŽ TŘINEC – HC Hlučínhlucin  10:24 (4:11)

11. kolo 22.4. 16:00 TJ Sokol Karviná - TJ TŽ TŘINEC 40:20 (19:12)

12. kolo 24.4. 14:15 TJ Nový Jičín A - TJ TŽ TŘINEC 20:6 (12:1)