Bohumínské turnaje přinesly čtyři body

Sezóna se blíží ke svému konci. Žákovské kategorie měly v uplynulých dvou týdnech na programu dva turnaje v Bohumíně. Bodová úspěšnost z těchto turnajů byla poloviční, což se dá považovat za úspěch.

Mladší žákyně (19. a 20.kolo): První bohumínský turnaj sehrály žákyně mladší. Proti Klimkovicím si poradily s obranou nejlepších hráček Klimkovic. Děvčata dokázala přečíst soupeřovu hru a i díky výborné brankářce Sáře dokázaly zvítězit.
Proti domácím hráčkám se již pak tolik nevedlo.
Poslední utkání sehrají mladší žačky během posledního květnového víkendu a to sice v Karviné.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Klimkovice 85 85 klimky new 24:22 (11:13)
85 85 bohumin 1.SC Bohumín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 24:10 (18:2)

Starší žákyně (21. a 22.kolo): O týden později se v Bohumíně představily starší žačky. I ony měly na úvod soupeře z Klimkovic a do poločasu to bylo vyrovnané utkání. Rozhodující pasáž nastala od počátku druhé půle, když prvních sedm minut vyhráli třinecké házenkářky v poměru 6:0. V závěru si vítězství pohlídaly a připsaly si krásné dva body.
Stejně jako před týdnem, ani tentokrát se proti silnému domácímu týmu z Bohumína na body myslet nemohlo.
Závěr sezóny odehrají starší žačky doma, 2.června v hale STaRS od 13:30.

85 85 klimky new TJ Sokol Klimkovice – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 16:19 (7:7)
85 85 bohumin 1.SC Bohumín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 30:11 (15:4)