Chlapci a chlapi vítězně

Poslední domácí utkání letošního roku sehrála tento víkend třinecká družstva. Muži dokázali porazit vedoucí Krmelín, kluci ubojovali proti Klimkovicím dvě vítězství a děvčata bohužel dostaly tvrdou lekci od Poruby.

Mladší žáci (9.kolo): Třinecká hala se stala v sobotu nedobytnou tvrzí. Základ pro úspěšný podvečer položili mladší žáci trenérů Valtera Pánka a Martina Rzymana. Hoši sice od prvních minut lehce ztráceli, ovšem po shoot-outech překlopili skóre na svou stranu a v závěrečné třetině dokázali udržet cenné vítězství.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Klimkovice 85 85 klimkovice 29:25 (21:17)

Starší žáci (9.kolo): Starší žáci, kteří byli podporování skvělou diváckou kulisou, bojovali proti lépe fyzicky vybaveným chlapcům z Klimkovic. Naši hoši měli hru postavenou na skvělém brankáři Dominiku Kobieluszovi a na rychlé souhře v útoku. I když třinečtí ztratili několik míčů nepřesnými přihrávkami, dokázali se v rozhodující chvíli zkoncentrovat a utkání dovedli do vítězného konce.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Klimkovice 85 85 klimkovice 25:22 (12:10)

Muži (9.kolo): Když se na rozcvičce před utkáním neobjevilo celkem sedm hráčů užšího kádru, zřejmě nikdo nečekal, že muži vedoucí Krmelín přehrají rozdílem pěti branek.
V sestavě se objevili pouze třinečtí odchovanci, svou šanci dostali i hráči širšího kádru a od úvodních minut nad vedoucím celkem naší skupiny vedli. Stejně jako v prvním vzájemném utkání této sezóny byl hlavní překážkou pro hosty náš brankář Jiří Doucha, který nedovolil žádnému střelci z řad Krmelína vsítit více než čtyři branky. Naše mladé pušky Matěj Kováč a Matěj Walek jich zaznamenali dohromady sedmnáct a spolu s Douchou a velmi obětavou obrannou hrou byli hlavními strůjci našeho vítězství.
I přes dvoubrankové poločasové vedení nenechali naši hráči nic náhodě a první polovinu druhé půle vyhráli poměrem 8:1 a odskočili tak do rozhodujícího náskoku. I přesto, že se Krmelín ještě dostal na dostřel čtyř branek, o vítězi střetnutí již nebylo pochyb.
Série utkání bez prohry se tak protáhla na čtyři utkání v řadě, což se našim házenkářům podařilo na naposled na jaře roku 2010, ještě pod vedením současného čestného předsedy oddílu Valtra Pánka.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Krmelín 85 85 Krmelin 25:20 (13:11)

Mladší žačky (9.kolo): Po minutě a půl vedly holky z Poruby o čtyři branky a svůj náskok navyšovaly strojovým tempem. Stejně tomu bylo i při shoot-outech a až v klasické házené měly třinecké hráčky alespoň mírnou šanci na zkorigování výsledku. Zaskvěla se hlavně Aneta Putnocká, která se nebála střílet z dálky a za svou snahu byla odměněna celkem čtyřmi brankami.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Poruba 85 85 Poruba 14:30 (6:22)

Starší žačky (9.kolo): Starší žačky tentokrát neměly svůj den. Ve všech aspektech hry byly horší, některé hráčky nedokázaly vzít tíhu zodpovědnosti na sebe a trpěla tím zejména útočná hra.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Poruba „A“85 85 Poruba 8:25 (4:13)