Dvě vítězství, dvě prohry

Čtyři kategorie mládežnických družstev nastoupily v sobotu v hale STaRS. Úspěšnost byla poloviční, jelikož starší žačky a mladší žáci svá utkání prohráli. Radost ze dvou bodů naopak zažily “mlžky“ a starší kluci, kteří připravili Klimkovicím těžko stravitelnou porážku.


Starší žačky (18.kolo): Jen sedm statečných děvčat odcestovalo minulou neděli na asfaltovou půdu do Krmelína. Poslední celek tabulky naše holky dokázaly dvakrát porazit, tentokrát však neměly možnost střídání a utkání výsledkově nezvládly. Dokud měly v třinecké žačky ještě síly, dokázaly vzdorovat. Výborně hrála Danča Mauritzová, která zaznamenala pět branek a bojovala jako lvice o každý míč. Jenže koncovky obou poločasů už fyzicky naše holky nezvládaly a zlepšující se domácí hráčky urvaly zaslouženou výhru. Pokud Krmelín v posledních dvou utkáních nezíská ani bod, udrží se naše děvčata díky lepším vzájemným zápasům na předposlední příčce.

85 85 Krmelin Sokol Krmelín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 18:10 (10:5)


Mladší žačky (19.kolo): Mladší žákyně rozhodly o svém vítězství ve druhém poločase, když střelecky exelovala Verča Nevřalová, která celkem v zápase zapsala deset branek.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Házená Paskov 85 85 Paskov 17:10 (10:9)


Starší žačky (19.kolo): Starší žačky oproti minulým utkáním zlepšily obranu, ovšem v útoku se přes důraznou hostující obranu prosazovat nedokázaly.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Poruba „B“ 85 85 Poruba 12:28 (2:11)


Starší žáci (19.kolo): Střelecký koncert dvojice Martynek a Kuźma dovedl naše starší žáky k vítězství. Tři důležité branky, ve chvílích kdy se utkání lámalo vsítil i Matěj Lamacz, kterému tato sobota vyšla náramně. Vyrovnané utkání rozhodla poslední minuta, ve které hosté při signalizaci pasivní hry nevystřelili a poté naši kluci vybojovali sedmičku, kterou Tomáš Kuźma čtyři vteřiny před koncem proměnil.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Klimkovice 85 85 klimkovice 27:26 (13:14)


Mladší žáci (19.kolo): Vyrovnané utkání prohráli kluci v závěrečných pěti minutách, ve kterých dostali sedm branek. Celé utkání provázelo velké množství technických chyb a naši hoši jich vyrobili až příliš. I přesto je třeba ocenit bojovnost jednotlivců a zejména střelce dvanácti branek Matěje Lamacze.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Klimkovice 85 85 klimkovice 21:27 (11:14)


Web vytvořil Vojtěch Molin