Muži poslední nebudou

Náročný týden čekal třinecké házenkáře. Dvakrát se představili starší žáci, ovšem bez svých opor neměli nárok na bodový zisk. Zbylé mládežnické kategorie se poměřily s Novým Jičínem. Jak dopadli a jak si vedli i muži v boji o vyhnutí se poslední příčce, si můžete přečíst níže.

Mladší žáci (18.kolo-předehrávka): Zápasy s Novým Jičínem v letošní sezóně této kategorie končily pro třinecké vždy těsnou prohrou. I tentokrát se bohužel radovali domácí. Výjimečný výkon předvedl v třineckém dresu Jakub Kubisz, jehož herní progres je dobrou zprávou pro trenéry chlapeckých kategorií.

85 85 Novy Jicin TJ Nový Jičín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 27:22 (15:14)

Starší žáci (18.kolo-předehrávka): Našim klukům i přes vysokou prohru není co vyčíst. Po řadě zranění před i během utkání dohrávali v pěti, vydali se ze všech sil a palubovku opouštěli se vztyčenou hlavou.

85 85 Novy Jicin TJ Nový Jičín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 29:18 (15:9)

Mladší žačky (17.kolo): Proti vedoucímu celku tabulky, ve kterém se prosazovaly hlavně dvě individuálně nadprůměrně šikovné hráčky které vsítily dohromady 26 branek, neměla sestava nováčku žádnou šanci. Po jedné brance v naší sestavě si připsaly věkem ještě minižačky Nelka Putnocká a Markétka Mieszková.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Nový Jičín 85 85 Novy Jicin 4:40 (3:28)

Starší žačky (17.kolo): Bez možnosti střídání, ovšem s mnohem větším odhodláním než v minulém týdnu a se skvělou Mirkou Sandrou Haltofovou v brance nastoupily starší žačky v Bystřici proti Novému Jičínu. Ten minulý víkend zaváhal a doma prohrál s posledním Krmelínem. Tentokrát však nenechal nic náhodě a od prvních minut navyšoval náskok až k desetibrankovému vítězství.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Nový Jičín 85 85 Novy Jicin 9:19 (4:13)

Starší žáci (17.kolo): Zatímco domácí trenéři měli problémy ze sestavou a v zápase nastoupilo celkem pět mladších žáků, hosté měli lavičku plnou a během celého utkání strojově navyšovali skóre.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HCB Karviná „B“ 85 85 Karviná 5:28 (4:14)

Muži (16.kolo): Situace v tabulce před posledním kolem skupiny o umístění byla jasná. Pokud naši házenkáři nechtěli v posledním dvojzápase bojovat o vyhnutí se poslednímu místu, museli doma otočit skóre vzájemného utkání s Dřevohosticemi. V prvním duelu Třinec prohrál 17:27, ale šance na vysoké vítězství nebyla nereálná.
Prvních dvacet minut bylo naprosto vyrovnaných, skvěle chytal brankář Doucha, ale laxnost v zakončení nedovolila třineckým odskočit soupeři na více než dvě branky. Po kontroverzním vyloučení hostujícího Marka se během přesilovky domácí přece jen utrhli, avšak poločas vyhráli jen o čtyři branky, což by nestačilo.
Zlomová chvíle nastala ve čtvrté minutě druhé půle. Matěj Kováč běžel sám na brankáře, ten jej srazil, obdržel červenou kartu a zápas musel dochytat hráč z pole. Od té chvíle to byl již boj s ukazatelem skóre. Minutu před koncem Třinec vedl o potřebných jedenáct branek, ovšem čelil sedmimetrovému hodu. Ten skvělým zákrokem zlikvidoval Jirka Doucha a matador Marian Kováč pak krásnou střelou definitivně zajistil, že házenkáři Třince budou bojovat o konečné 11.místo. Soupeřem by měl být celek Senice na Hané.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Dřevohostice drevohostice_header 35:23 (16:12)

Minižáci (12.turnaj): V Havířově se konal další turnaj minižáků a třinecký oddíl se tentokrát bohužel zúčastnit nemohl.