Muži urvali bod v Orlové, žactvo zažilo trápení

Sobota 16.září byla herním dnem pro čtyři kategorie třinecké házené. Zatímco mladší žáci měli volno, jejich starší spoluhráči bojovali v Karviné. Dívčí kategorie si prošly trápením v hale suverení Poruby. Nejstarší hráči našeho oddílu pak v derby na horké půdě v Orlové ubojovali cenný bod.

Muži (2.kolo): Ligová premiéra kategorie mužů v novém ročníku zavedla třinecké na palubovku do Orlové. Domácí se sešli v plném složení, zatímco trenér Zamarski postrádal několik hráčů. Snad vinou absence předsezónního přípravného utkání či menší mírou soustředění na úvod zápasu, prvních deset minut utkání vyznělo jednoznačně pro Orlovou. Domácí své šance proměňovali, zatímco Třinec zahodil dva sedmimetrové hody, nastřelil čtyřikrát tyčku a neproměnil i další velké šance. První třineckou branku zaznamenal až v desáté minutě Matěj Walek, ale to už měli domácí na svém kontě branek sedm. Postupným zlepšením obrany a zkvalitněním zakončení, snížili třinečtí svou ztrátu jen na tři branky. Bohužel v poslední minutě první půle opět polevili a Orlová to potrestala. Do šaten se šlo za stavu 13:8.
Začátek druhého poločasu zvládli lépe hosté. Výborný obranný výkon Mariana Kováče a Richarda Szarzece a několik důležitých branek z prostorů křídel dovedl stav do jednobrankové třinecké ztráty. Tu se podařilo smazat až minutu před koncem Walkovi, který předvedl skvělý obraný zákrok a po individuální akci přes celé hřiště zakončil na konečných 24:24. Závěr utkání kvůli zranění nedohrál do té doby výborně hrající Michal Jaščenko.
V předzápasových plánech třineckých házenkářů bylo získat body dva, ale po takovémto průběhu jsou nakonec spokojení i s jedním bodem.

85 85 orlova TJ Meteor Orlová – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 24:24 (13:8)

Starší žačky (2.kolo): Starší žačky se sešly na utkání pouze čtyři. I přesto, že tým postihla četná marodka, je tento počet na pováženou. Situaci musely zachraňovat mladší holky a ty si vedly velmi statečně. Proti suverení Porubě však neměly nejmenší šanci a utkání si doslova protrpěly. Konečný stav hovoří za vše.

85 85 Poruba Sokol Poruba – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 40:5 (23:1)

Mladší žačky (2.kolo): Téměř všechny mladší žačky trenérky Zamarské měly v nohou celé utkání starší kategorie, a tak bylo otázkou času, kdy jim dojdou v souboji proti Porubě síly. Holky však ukázaly nesmírnou bojovnost a do poslední třetiny zápasu vstupovaly dokonce za vyrovnaného stavu. Konečná prohra o devět branek je pro třinecké “mlžky“ příliš krutá.

85 85 Poruba Sokol Poruba – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 19:10 (8:8)

Starší žáci (2.kolo): Problém s nedostatkem hráčů řešili i starší žáci. Ti přijeli do Karviné bez několika hráčů včetně talentované bratrské dvojice Matěje a Michala Puczokových. Zastoupit je tak museli mladší kluci a zejména Štěpán Hořák a Jan Gluza ukázali, že s nimi mohou trenéři počítat. Výborně zachytal brankář Kobielusz, ale i přesto byla domácí Karviná v tomto utkání úspěšnější.

85 85 Karviná HCB Karviná „B“ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 24:9 (11:4)