Přísun bodů = 0

Do mistrovských utkání vstoupili tento víkend konečně i třinečtí muži. V prvním z osmi jarních duelů přivítali v Bystřici Trnávku a utkání výsledkově nezvládli. Starší žactvo mělo svou úlohu příliš těžkou a nebodovalo, mladší kluci měli volno a „mlžky“ prohrály v Paskově. Doma se představili minižáci.

Starší žačky (12.kolo): Již ve čtvrtek sehrály starší holky svůj zápas v Ostravě proti vedoucímu celku tabulky Sokolu Poruba „B“. Domácím slečnám chvíli trvalo, než se zahřály do provozní teploty, a tak na výsledkové tabuli svítilo v desáté minutě překvapivé skóre 5:4. V té chvíli se však vše vrátilo do očekávaných kolejí a do konce poločasu nedovolily “sokolky“ třineckým děvčatům ani jednu branku, samy pak zavěsily deset branek.
Druhá půle patřila celá jednoznačně domácím, i přesto, že naše holky podaly lepší výkon, než v minulých vzájemných zápasech. Několik opravdu hezkých zásahů předvedla v brance Mirka Sandra Haltofová a jen její zásluhou se nepřehouplo skóre přes třicet branek. Zajímavý zápas si zažily Danča s Markétou, které ještě o víkendu bojovaly na Prague Handball Cupu v barvách Poruby.

85 85 Poruba Sokol Poruba „B“ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 29:9 (15:4)

Starší žáci (12.kolo): Kluci odcestovali na utkání pouze v sedmi lidech, a tak se nedaly čekat zázraky. Domácí neměli s třineckýma žádné slitování a nadělili jim čtyřicet branek.

85 85 Karviná HCB Karviná „B“ – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 40:15 (18:5)

Mladší žačky (12.kolo): Na tartanovém hřišti v Paskově se snažili třinecké holky o dva body, které by je v tabulce posunuly právě před domácí Paskov. To se bohužel nepovedlo, i přesto že naše děvčata rozhodně nezklamala.

85 85 Paskov Házená Paskov – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 21:11 (13:8)

Muži (11.kolo): V sobotu se v třinecké hale tancovalo, a tak své první jarní utkání sehráli házenkáři v Bystřici. Po vítězné generálce proti polskému celku Grom Jasienica (29:28) chtěli svěřenci trenéra Zamarského doma vyhrát i první utkání skupiny o 7. až 14. místo, do které byli nakonec po podzimních výsledcích zařazeni. Soupeřem byl silný celek z Trnávky, který se do skupiny o postup trošku překvapivě neprobojoval.
V sestavě se z různých důvodů neobjevili Doucha, Heinz, Pecka ani Mokroš. I přesto bylo střetnutí velmi vyrovnané, v první půli se dařilo zejména mladým třineckým spojkám Walkovi a Lyskovi. Oproti podzimním zápasům předvedli naši hráči mnohem lepší obranu, podpořenou skvělým brankářem. O výsledku utkání rozhodla pasáž z kraje druhé půle, kdy třinečtí neskórovali, obdrželi šest branek a navíc se nechali dvakrát zbytečně vyloučit. Osm minut před koncem stáhli naši třinečtí náskok soupeře jen na dvě branky, ale zkušený hostující celkem jim nedovolil více.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Trnávka 85 85 trnavka new 19:23 (9:10)

Minižáci (8.turnaj): Turnaj našich nejmenších proběhl bez problémů a ve velmi nadšené atmosféře, což je v této kategorii to nejhlavnější.