První sezónní vítězství můžu i mladších žaček

První letošní vítězství si připsaly „mlžky“ i muži. Kluci měli tentokrát silného soupeře a na body proti Frýdku-Místku nedosáhli. Do akce se dostali konečně i minižáci, kteří v Bohumíně sehráli první letošní turnaj.

Mladší žáčky (5.kolo): Mlžky si v osobce vypracovaly solidní náskok, nepovedené shoot-outy však určily poločasový stav jako remízový. V šestkové házené holky dlouho tahaly za kratší konec, ovšem několik skvělých individuálích akcí Sabiny Sikorové a Nikol Banášové otočily skóre ve prospěch třineckých.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Házená Paskov 85 85 Paskov 17:16 (11:11)

Starší žačky (5.kolo): Ostravský celek Sokol Poruba má sice ve svém označení písmeno „B“, kvalita jejich hry je ovšem o několik tříd vyšší než u ostatních soupeřů v lize. Naše holky vzdorovaly a snažily se prosazovat svou bojovností, ovšem děvčata z Poruby nemilosrdně trestala všechny třinecké chyby. Trenérce hostů i hráčkám děkujeme za příjemnou atmosféru a fair-play zápas.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Poruba „B“ 85 85 Poruba 12:35 (5:18)

Mladší žáci (5.kolo): Mladším klukům chybělo několik hráčů a jedinní zkušenější hráči Štěpán Hořák a Matěj Lamacz na všechno sami nestačili. Kluci nebyli důrazní v obraně, zápas se nepovedl brankáři Brukovi a také útočná fáze hry byla dosti nepřesná. Doufejme tedy, že v dalších zápasech se kluci herně zvednou.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – SKP Pepino Frýdek-Místek „B“ 85 85 Frydek-Mistek 19:27 (15:18)

Starší žáci (5.kolo): Hosté z Frýdku-Místku již při rozcvičce budili respekt. Mnohem větší a silnější hráči hostů však narazili na odhodlané třinecké hochy. Po 18-ti minutách vedli frýdečtí o šest branek, ale další skvělý výkon brankáře Kobielusze a statečná hra v útoku přinesla snížení na rozdíl tří branek.
Naději měli svěřenci trenérů Pánka a Rzymana ještě počátkem druhé půle, jenže hluchá pasáž utkání okolo čtyřicáté minuty pustila hosty opět do výraznějšího vedení o šest branek. Třinec zápas prohrál, nemá se však za co stydět. Starší žáci odmakali zápas na 120% a zaslouží pochvalu. Tomáš Kuźma zaznamenal 13 branek.

Muži (5.kolo): Páté podzimní kolo přivedlo do třinecké haly STaRS vítěze Moravskoslezské ligy házenkářů z let 2014 a 2016. V sobotu od 18:00 to byl celek HC Hlučín, který chtěl prohloubit výsledkovou krizi našich mužů. Naštěstí se to svěřencům Tomáše Kolmajera nepovedlo a muži si připsali první vítězství v sezóně.
Trenér Zamarski měl konečně k dispozici téměř kompletní kádr a na kvalitě útočné hry to bylo vidět. Obranná souhra ovšem opět skřípala a když se Hlučín dostal na konci poločasu do vedení o dvě branky, museli třinečtí reagovat. Změna brankáře i obranného systému vedla ke zlepšení defenzivy a důležité branky Tomáše Heinze a Romana Šidla otočily vývoj utkání.
Po obrátce začali třinečtí náskok navyšovat i díky výbornému Bončkovi v brance. Vysoké tempo hry hosté přestali zvládat a soukromé střelecké představení Matěje Walka zápas definitivně zlomil. Mezi 41. a 55. minutou se tento talentovaný mladík trefil celkem šestkrát.
Po polovině podzimní části je tabulka velice vyrovnaná. Ligu vede Krmelín se sedmi body a ostatní čtyři týmy dělí mezi sebou jen jeden bod. Druhá půle podzimu tak bude extrémně napínavá a každá ztráta bodů může být rozhodující.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HC Hlučín 85 85 hlucin 30:23 (15:14)

Minižáci (2.turnaj): V Bohumíně měl trenér minižáků René Kobielusz k dispozici sestavu nováčků. Ti si ovšem vedli nad očekávání a turnajem propluli s bilanci pěti výher a jedné porážky.