Starší žáci porazili Frýdek-Místek

Poslední dubnová neděle byla v třinecké sportovní hale STaRS vyhrazena pro mládežnickou házenou. Z vítězství se radovali pouze starší žáci, ostatní kategorie tento víkend nebodovaly. Krize mužů vyvrcholila brankovým přídělem v Trnávce.

Mladší žačky (15.kolo): Mladší žákyně trenérky Zamarské táhla výborně zakončující Verča Nevřalová, ovšem na dobře organizovanou hru Hrabůvky to nestačilo. Náskok hostujících hráček s postupem času narůstal a i přes sympatický výkon třineckých “mlžek“ je konečné skóre poněkud kruté.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Sokol Hrabůvka 85 85 hrabuvka 10:31 (8:19)

Starší žačky (15.kolo): V loňské sezóně schytaly starší žákyně od ostravského celku dvakrát čtyřicet branek, ovšem tuto neděli nebyly daleko od překvapivého vítězství. Od prvních minut holky makaly na 120% a hostující hráčky si dlouho nevěděly rady. Až velmi smolná desetiminutovka ve druhé půli rozhodla o vítězi střetnutí. Třinecké holky začaly, zřejmě z nervozity z možného vítězství, kupit chyby, zatímco Ostrava svou hru výrazně zlepšila. Zápas dopadl pro naše holky porážkou, ovšem jejich výkon je třeba ocenit velkou pochvalou.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Ostrava-Zábřeh 85 85 zabreh 21:25 (12:10)

Starší žáci (15.kolo): Starší žáky proti rezervě Frýdku-Místku nečekal lehký zápas. Do pozice hlavního hrdiny utkání se svým výkonem pasoval Tomáš Kuźma. Jeho příkladná bojovnost, tvrdost a organizace hry zvedla výkon celého třineckého týmu. Velmi mile překvapil i brankář Tomáš Bruk, který odchytal svůj nejlepší zápas v této kategorii.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – SKP Pepino Frýdek-Místek „B“ 85 85 Frydek-Mistek 31:21 (16:13)

Mladší žáci (15.kolo): Mladší žáci měli problémy se sestavou a vypomáhat musela i děvčata. Ve velmi ofenzivním zápase inkasovali velký počet branek na to, aby mohli myslet na bodový zisk.

Muži (14.kolo): Pomyslný kalich hořkosti si třinečtí házenkáři vypili až do dna v Trnávce. Už při odjezdu na utkání bylo jasné, že hráči v poli nebudou moct střídat a na rozpáleném asfaltovém hřišti budou muset odehrát celou porci šedesáti minut. „Deset absencí by zamávalo i s týmem z Ligy mistrů. Dokud byly síly, tak jsme hráli vyrovnaný zápas, ale od dvacáté minuty už to šlo s námi z kopce. Náskok domácích narůstal, a když se nám pak zranil i Matěj Walek, do pole šel hrát i brankář Ondra Bonček“, zhodnotil vysokou porážku trenér Jan Zamarski a pokračoval: „Všem statečným, co na zápas dorazili, moc děkuju, chtěl bych vyzdvihnout hlavně Rosťu Torače a Romana Šidla. Ti jsou opravdoví srdcaři a mladí kluci by si z nich měli brát příklad“.

85 85 trnavka new Sokol Trnávka – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 37:24 (18:12)