Starší žáci prolomili černou sérii

Čtyři duely mládežnických kategorií s celky z Nového Jičína a na závěr dne pak utkání mužů proti Paskovu. Takový byl program sobotního programu v třinecké hale STaRS. Svá první utkání ve sezóně měli odehrát minižáci, bohužel pro nepříznivé počasí byl jejich turnaj zrušen.

Mladší žáčky (3.kolo): Mladší žačky podlehly ve vyrovnaném boji Novému Jičínu o tři branky. V polepené sestavě ochromené virovým obdobím odmakaly na hřišti maximum a nebýt šesti nastřelených tyček mohlo utkání dopadnout i bodovým ziskem. I tak ale měla trenérka Janina Zamarská po utkání velký důvod holky pochválit.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Nový Jičín 85 85 Novy Jicin 21:24 (15:16)

Starší žačky (3.kolo): Starší holky sehrály své nejlepší utkání v letošní sezóně a ještě minutu a půl před koncem ztrácely na své soupeřky pouze branku. Obzvláště povedený zápas odchytala Mirka Sandra Haltofová a v poli se dařilo Leoně Chylové. V závěrečné minutě vyzkoušel trenér Zamarski osobní obranu po celém hřišti a tento risk nevyšel. Stejně jako závěrečný pokus o hru bez brankářky. Výsledek tak neodpovídá dění na hřišti, protože starší žákyně byly Novojičíňačkám naprosto vyrovnaným soupeřem.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Nový Jičín 85 85 Novy Jicin 9:13 (3:7)

Mladší žáci (3.kolo): Mladší žáci dominovali v prvních dvou částech utkání. V závěrečné pasáži se zřejmě zalekli možnosti vyhrát a utkání tak nechali dospět do velmi dramatické koncovky. Několik vteřin před koncem vyrovnávali na 25:25, ovšem poté ztratili koncentraci na poslední vteřiny a nechali si vsítit branku, která posílá oba body do Nového Jičína.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Nový Jičín 85 85 Novy Jicin 25:26 (20:15)

Starší žáci (3.kolo): Po mnoha utkáních se Třinec dočkal výhry v kategorii starších žáků. Poslední výhra se datovala ke dni 12.května 2013. I proto je dnešní úspěch velkým povzbuzením do další práce. Hoši dřeli a bojovali po celé utkání a i přes některá hluchá místa, dokázali zvítězit o dvě branky. Hlavními tahouny kluků byli Tomáš Kuźma s Radimem Martynkem a na podzim ve skvěle formě chytající Dominik Kobielusz.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Nový Jičín 85 85 Novy Jicin 18:16 (10:10)

Muži (3.kolo): K druhému ligovému utkání si třinečtí házenkáři pozvali tým z Paskova. Tento soupeř hraje velmi rychlou házenou a to našemu družstvu dlouhodobě nesedí. Ani sobotní utkání bohužel nebylo výjimkou.
Na domácí soupisce chyběl zraněný Jaščenko a stále nebyli k dispozici Doucha, Špok ani Pecka. Od úvodních minut měly obrany den otevřených dveří. Oba brankáři často čelili vyloženým šancím a během úvodní čtvrt hodiny padlo celkem sedmnáct branek. Výraznější náskok si vytvořili domácí za stavu 14:10, soupeř ovšem během minuty a půl vsítil tři branky a držel se stále na dostřel. O poločasové přestávce na tabuli svítilo skóre 18:15.
Tříbrankový náskok ovšem domácí opět ztratili během chvíle a na třinecké hráče padla deka. V obraně byli nedůrazní a nechali hráče Paskova střílet z volné ruky. Útočná fáze hry byla bez nápadu, a tak pasáž mezi 36. a 46.minutou prohráli naši muži 1:8. To rozhodlo o ztrátě dvou bodů.
Po srdnatém boji minulý týden v Orlové tentokrát házenkáři zklamali a pokud chtějí pomýšlet na postup do jarních bojů o umístění, musejí svou hru výrazně zlepšit.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Házená Paskov 85 85 Paskov 29:35 (18:15)

Minižáci (1.turnaj): Pro nepříznivé počasí byl turnaj zrušen.