Výhra a remíza proti Novému Jičínu

O tomto víkendu byly na řadě duely s týmem z Nového Jičína. Ze čtyř bodů, které byly ve hře se nám podařilo získat tři, což je velmi dobrý počin.

Muži (nadstavba o 9.-12.místo 2.kolo): Poslední vzájemný duel těchto celků se odehrál před dvěmi lety a je nutno říct, že kádr soupeře se výrazně obměnil. Ani třinečáci nenastoupili v nejsilnější sestavě, avšak od úvodních minut jasně dominovali. Po sedmi minutách bylo ještě skóre vyrovnané 5:5, ovšem poté si domácí připsali šňůru sedmi branek v řadě a defacto rozhodli o dalším průběhu utkání. Výborně si vedl Matěj Walek, který vsítil jedenáct branek a ještě o jednu branku více zapsal Michal Jaščenko. Ten se stal v minulém týmu stříbrným medailistou na Mistrovství světa veteránů v chorvatském Omiši a v tomto utkání společně s Matějem ničili soupeře rychlou hrou a přesnou střelbou. Mladý a nezkušený celek hostí toto neunesl a v závěru střetnutí vyprovokoval zbytečnou šarvátku. Na vítězství Třince rozdílem třídy to však nic nezměnilo a domácí tak zatím jsou v nadstavbové části bez ztráty bodu.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HC Nový Jičín 85 85 Novy jicin new 43:29 (24:14)

Mladší žáci (18.kolo): Mladší žáci se proti Novému Jičínu představili v neděli. V úvodu utkání si poměrně rychle domácí celek vypracoval vedení o čtyři branky. Z obou stran neměla kvalita hry valnou úroveň, ale naši kluci zabrali a dokázali v průběhu střetnutí snížit na rozdíl jedné branky. Velkou zásluhu na tom měl výborně chytající Marek Michalík. Závěr utkání přinesl drama, když z volného hodu po uplynutí hracího času vyrovnal Štěpán Hořák a zajistil třineckým alespoň bod. Tímto jsme soupeři oplatili branku v poslední vteřině, kterou nám vstřelili na podzim roku 2017.

85 85 Novy jicin new TJ TŽ Třinec – HC Nový Jičín 85 85 Trinec 15:15 (9:7)