Žactvo bojovalo, muži zklamali

Ani tento víkend nepřinesl třineckým házenkářům žáden bod. Největším zklamáním byl výkon a výsledek můžu, kteří v souboji s Paskovem neměli nárok na jakýkoliv bodový příspěvek. Žáci trenérů Pánka a Rzymana se v obou soubojích proti Novému Jičínu prali statečně a svým přístupem ke hře potěšily mladší žačky v Bohumíně.

Starší žáci (13.kolo): Proti Novému Jičínu měli starší žáci jednoznačný fyzický deficit. Přesto dokázali držet vyrovnané skóre téměř po celou dobu utkání. Hlavní zásluhu na tom měl skvělý brankář Dominik Kobielusz. V závěru utkání docházely třineckým síly, naopak novojičínští byli v laufu a jejich střelec Szafran vstítil úctyhodných sedmnáct branek.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Nový Jičín 85 85 Novy Jicin 22:31 (12:13)

Mladší žáci (13.kolo): Mladší žáky čekal soupeř ze stejného města, tedy z Nového Jičína a utkání to bylo velmi podobné. Sestava třineckých byla velmi prořídlá a obsahovala velký počet minižáků, zato hosté byli v plné zbroji a náskok si vytvořili zejména v první polovině zápasu. Velkou pochvalu si zaslouží brankář Adam Mikeska, který předváděl velmi solidní výkon po celou dobu střetnutí, stejně jako desetibrankový střelec Matěj Lamacz. Hlavně jejich zásluhou dokázali kluci vyhrát druhý poločas, na body to však nestačilo.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Nový Jičín 85 85 Novy Jicin 26:31 (16:22)

Muži (12.kolo): Je trochu s podivem, že ani na druhé utkání jarní sezóny se domácí házenkáři nedokázali sejít v dostatečném počtu. Tentokrát na zápasové soupisce chybělo hned xx hráčů a proti Paskovu, jenž dorazil v kompletním složení, to bylo oslabení velice citelné.
Od úvodních minut nabrala hra rychlý spád, obě strany hrály ofenzivně a po deseti minutách byl stav utkání 5:7. Domácí hráči dokázali srovnat skóre na 9:9 a zdálo se, že diváci budou svědky velmi dramatického zápasu až do posledních minut. Hosté však přidali na důrazu, začali hrát přímočařeji jejich náskok narostl až na poločasový výsledek 12:16.
Bohužel jako již tradičně se třineckým nepovedl úvod druhé půle a patnáct minut před koncem zápasu vedli hosté již o deset branek. Paskov utkání dovedl ke zdárnému konci a vítězství si zcela zasloužil, hrál rychlejší a účinnější házenou, a tak mají třinečtí házenkáři o čem přemýšlet, jelikož po dvou domácích zápasech nemají ani bod a nyní je čeká série tří výjezdů na hřiště soupeřů.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – Házená Paskov 85 85 Paskov 22:33 (12:16)

Mladší žačky (13.kolo): Mladší žačky prohrály svůj zápas v Bohumíně jen díky shoot-outům, které domácí holky vyhrály v poměru 11:2. První i třetí část utkání byla naprosto vyrovnaná a svěřenkyně trenérky Zamarské opět velmi mile překvapily. „Samozřejmě máme ještě spoustu práce a máme vždycky co dohánět. Ale pochvalu si dnes zaslouží naprosto všechny holky. Hrály zodpovědně a zároveň dravě, vždycky s úsměvem na rtech. Bojovaly o každý míč a žádnou obdrženou branku nedaly zadarmo. Pro trenéra není hezčí pohled, než když vidí, jak se děvčata tou hrou baví.“, zhodnotila dnešní utkání trenérka Janina Zamarská.

85 85 Bohumin SC Bohumín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 27:16 (17:8)

Starší žačky (13.kolo): Jen několik třineckých děvčat dokázalo držet krok s tempem a důrazem domácích hráček. Nespočet individuálních chyb, nedůraz v obraně a slabý pohyb našich holek v útoku, to vše vyústilo v jednoznačný výsledek.

85 85 Bohumin SC Bohumín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 24:8 (10:2)

Minižáci (9.turnaj): Turnaje Masters v Porubě se tentokrát třinecké družstvo nezúčastnilo.