Zakončení letní přípravy

Třinecký házenkářský oddíl se v létě pilně připravoval na následující sezónu. V té budou startovat tři kategorie: Starší a mladší žákyně a minižactvo. Krom přípravy se náš oddíl prezentoval i na Festivalu pohybu v rámci tradičního dne MajDay a v rámci herní přípravy sehrál i přátelské utkání s Bohumínem.Mladé třinecké házenkářky si přípravu na nový ročník okořenily účastí na příměstském sportovním kempu. Jeho součástí byly tradiční disciplíny jako atletika, gymnastika a plavání, ale i jedna netradiční aktivita – thajský box s úspěšným trenérem Martinem Vaňkou.
„Tento kemp posílí týmovou soudržnost, ale také přinese nové sportovní zážitky a dovednosti, které dívky budou moci uplatnit ve své hře. Thajský box byl pro všechny zážitek, holky si trénink užily,“ řekla třinecká trenérka Jana Rzymanová.
Pár větami zhodnotila závěr přípravy i další trenérka Janina Zamarská: „Na programu byla atletická příprava, gymnastika, házenkářské tréninky, silové tréninky thajského boxu a nechyběla ani regenerace na krytém bazéně. V rámci odpočinku jsme si jeden den vyšli i na Ostrý, byť počasí bylo zpočátku silně proti nám. Z házené jsme zvyklí na tvrdé souboje, takže nás déšť, jako náš potencionální soupeř, nezlomil a my si šli tvrdě až na vrchol pro sluníčko. Závěr týdne pak patřil hlavně samotným utkáním, kde jsme ladili poslední předsezónní detaily. Čeká nás další soutěžní ročník, na který jsme všichni tvrdě dřeli, propotili spoustu triček a nasbírali plno cenných rad. Budeme se snažit nasbírané zkušenosti v každém zápase zúročit a budeme i letos potřebovat vaši podporu.
Tak nám držte palce!
A jestli vás láká dát si příště do těla s náma a zažít přitom kopec legrace, přijďte si vyzkoušet házenou na kterýkoliv trénink. Zveme ročníky 2009 a mladší.“


Web vytvořil Vojtěch Molin