Zisk pouhého bodu zklamáním

Velmi vyrovnaná utkání sehrála třinecká družstva v neděli 29. října. Byť bodovali pouze muži, nedaleko bodům byli obzvlášť mladší žáci a starší žákyně.


Mladší žačky (8.kolo): Mladší žačky proti Hrabůvce držely krok pouze prvních deset minut. Poté neproměnily několik vyložených šancí a na jejich psychiku to mělo neblahý vliv. Po shoot-outech ztrácely již šest branek, a i když v klasické házené měly mírně navrch, dorovnat ztrátu nedokázaly. V závěrečných minutách se dostaly na hřiště další začínající házenkářky našeho oddílu.

85 85 hrabuvka Sokol Hrabůvka – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 20:13 (12:6)


Starší žačky (8.kolo): Starší žačky byly poprvé v sezóně v plné síle, chyběla pouze Svaťa Michaliková. Ještě deset minut před koncem Třinec vedl, v závěru však holky neuhlídaly prostory křídel a zápas nakonec po statečném výkonu prohrály. „Byl to úplně jiný zápas, než jaký běžně holky hrají. Od začátku se nebály chodit do zakončení, a i když první střely lítaly mimo, neváhaly to zkoušet dále. A konečně snad pochopily, že základem všeho je důrazná obrana. Už to nebyly ty hodné a vystrašené holky, ale bránily jako lvice.“, zhodnotil utkání, i přes prohru, spokojený trenér Zamarski.

85 85 zabreh TJ Sokol Ostrava-Zábřeh – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 25:22 (11:10)


Mladší žáci (8.kolo): Mladší žáci se mohli v tomto utkání pomstít domácím za velmi těžko stravitelnou porážku z prvního vzájemného utkání této sezóny. Třinečtí hráli bez možnosti střídání a to včetně mladičkého Davida Wojnara, který odehrál celé utkání. Hostující celek táhl zejména výborný výkon Matěje Lamacze, bohužel několik laciných ztrát v závěru zmařilo třinecké šance na body.

85 85 Novy Jicin TJ Nový Jičín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 27:24 (20:19)


Starší žáci (8.kolo): Velmi špatná koncovka, která udělala hvězdu z domácího brankáře, byla hlavním důvodem prohry starších žáků. Brankář Nového Jičína předvedl výborný výkon a naši kluci vsítili ve druhé půli pouhé čtyři branky. Jedním z mála kladných momentů na třinecké straně byl premiérový start Tomáše Bruka v brance.

85 85 Novy Jicin TJ Nový Jičín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 30:13 (12:9)


Muži (8.kolo): Proti neoblíbenému soupeři z Paskova nastoupili muži tentokrát ve Frýdku-Místku. V tomto důležitém utkání se museli obejít bez brankářů Bončka a Douchy a bez Michala Jaščenka.
Od úvodních minut se skóre přelévalo na obě strany a první výraznější náskok si vytvořili hosté až na začátku druhé půle. Výbornými přesilovkami však Paskov stav utkání vyrovnal a vše směřovalo k nervy drásající koncovce. Nejprve suverénně proměnil Matěj Kováč pátou sedmičku v utkání, domácí ovšem chytrou střelou z dálky vyrovnali. Deset vteřin před koncem dostal po individuální akci třinecké do vedení Tomáš Heinz, bohužel stejný hráč zabránil výhozu z poloviny a sudí byli, podle nových pravidel, nuceni zapískat sedmičku pro Paskov. Po krátké šarvátce, která vyústila ve dvě modré karty, domácí z nařízeného sedmimetrového hodu vyrovnali a sebrali tak třineckým důležitý bod. Dvě utkání před koncem podzimní části tak klesli třinečtí házenkáři na třetí místo tabulky a v posledním domácím utkání budou čelit vedoucímu Krmelínu.

85 85 Paskov Házená Paskov – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 29:29 (14:15)


Web vytvořil Vojtěch Molin